Aktualnie czytasz:
Odkryliśmy niezwykłe Ducati Scrambler Iron Lungs od Swanski & 86 Gear
1

Wczoraj odbyła się niezwykła prezentacja, kończąca trudny i długi proces budowania niezwykłego customa. Jest nim Ducati Scrambler „Iron Lungs” stworzony wspólnymi siłami Pawła Swanskiego oraz Christana Boosena z warsztatu 86 Gear. Konstrukcja ta robi piorunujące wrażenie. Zobaczcie sami.

Ducati Scrambler Iron Lungs został przygotowany wraz z polskim importerem marki na konkurs Custom Rumble Contest, który już ruszył na Instagramie. Polski projekt czeka na Wasze głosy, na które bez wątpienia w pełni zasługuje.

Ducati Scrambler Iron Lungs to połączenie pasji, kunsztu, emocji i wspomnień obu twórców. Naszym zdaniem ten motocykl to nie tylko niezwykle indywidualny jednoślad, ale także dzieło sztuki – także w takim wymiarze należy postrzegać tę maszynę.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jak przyznaje Christan Boosen największym wyzwaniem była elektryka oraz maskowanie wszystkich przewodów. Sporo trudu włożono także w wykonanie mocowania deskorolki, tak, aby było w pełni spójne z motocyklem. Sporo czasu zajęło także wykonanie kierunkowskazów, które zostały w fenomenalny sposób ukryte w klamkach na kierownicy.

[nggallery id=471]

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Nad całokształtem od strony artystycznej czuwał Paweł Swanski, który wykonał malowanie zbiornika paliwa, a także zdecydował o wdrożeniu tak niecodziennego rozwiązania jakim jest mocowanie dla deskorolki na wysokości tylnej osi. Jak przyznaje:

Ta deskorolka w tym motocyklu wzięła się stąd, że moja fascynacja Custom’ami i całą tą kulturą wzięła się z deskorolki, która też mnie, jako artystę, czy tam projektanta, stworzyła. W związku z czym to było naturalne, żeby połączyć te dwa żywioły.

Bazą dla Iron Lungs był Ducati Scrambler w wersji Classic. Po kilkunastu tygodniach jednak ciężko jest odgadnąć jaka maszyna była kanwą dla tego projektu. Nie ingerowano jednak w takie elementy jak choćby silnik czy elektroniczne układy odpowiedzialne za bezpieczeństwo czy parametry jezdne. Pod tym względem jest to jednoślad zdolny do codziennej jazdy w normalnych warunkach ulicznych. Jednak chyba byłoby szkoda…

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
  • Zdjęcie profilowe anonim
    anonim
    22 grudnia 2015 at 20:51

    Mam mieszane uczucia. Podoba mi się Scrambler w oryginale. Bardzo mi się podoba, więc za szczurowatą wersję rodem ze szrotu bym go nie zamienił, nawet z dodatkiem kierunków rodem z choinki i dorzucaną w promocji deskorolką. Ale to sprawa gustu, dyskusji nie podlega, po prostu nie moja bajka. Z sensownych uwag, to nie widzę podstaw do jazdy w ruchu: lusterek i miejsca mocowania tablicy rejestracyjnej z oświetleniem… Oślepłem, czy projekt niedokończony?