Motocyklista czy patriota? Przejazd “Nocnych Wilków” przez Polskę budzi coraz większe emocje.

Być patriotą, czy raczej motocyklistą? Takie pytanie stawiają politycy w związku z planowanym przejazdem rosyjskiej grupy “Nocnych Wilków” przez Polskę. Czy obchody zakończenia II Wojny Światowej zakończą się skandalem?

Rosyjscy motocykliści z grupy “Nocne WIlki” chcą pod koniec miesiąca przejechać trasę Moskwa-Berlin. W ten sposób mają uczcić rocznicę zakończenia II Wojny Światowej. Trasa ma przebiegać przez Mińsk, Terespol, Wrocław, Bratysławę, Wiedeń i Monachium. Problem polega na tym, że są to zadeklarowani zwolennicy Putina.
Głos w tej sprawie zabrali na przykład politycy, którzy twierdzą, że o ile nie powinno się blokować przejazdu tej grupy przez teren Polski, to jednak tematem trzeba było zająć się dużo wcześniej. Takiego zdania jest na przykład Władysław Frasyniuk.

Grupa “Nocne Wilki” została założona na początku lat 80-tych. Początkowo zajmowała się organizacją nielegalnych koncertów rockowych w Moskwie. Rok temu gazeta “Daily Telegraph” nazwała ją “gangiem motocyklowym Putina”. Motocykliści otwarcie deklarują poparcie dla aneksji Krymu. Publicznie stwierdzają też, że ich zdaniem Ukraina jest “krajem kontrolowanym przez faszystów”. Pod koniec ubiegłego roku USA nałożyły na członków grupy sankcje. Była to reakcja właśnie na walkę po stronie ukraińskich separatystów.

Inne publikacje na ten temat:

5 opinii

 1. Jak dla nie to i kochanka putina na dnieprze z koszem morze przejechać ani mnie to parzy ani ziębi oby tylko jak najwięcej wydala u nas,nasi też na moto jeżdżą do rosji.

 2. Kompletnie pusta dyskusja. Co to znaczy nie wpuścić, bo co? Mają ważne wizy? Przestrzegają obowiązującego prawa? Wnoszą wymagane opłaty? Pojazdy sprawne?
  To droga wolna. W dupie mam ich poglądy i ich idola… Co najwyżej po trasie przejazdu ustawiłbym więcej patroli – ot i wszystko… Co chcą odwiedzać i w jakiej intencji też mam w dupie… W ogóle cała ta wrzawa świadczy tylko o naszych kompleksach… Ja im w sumie współczuję… po tylu latach komunizmu utknąć w takiej beznadziei… niech sobie przynajmniej popatrzą… i wracają do siebie…
  I na koniec, żeby było jasne, jeśli jakieś barany z naszej strony zaczną awantury, to niech się nie zdziwią, gdy skończą się spokojne odwiedziny Katynia… bo to niestety tak działa…
  Niech sobie jadą i wydają jak najwięcej pieniędzy… to jest nasz interes…

 3. Jak dla mnie niech ich w ogóle nie wpuszczają do kraju, bo wpuszczenie do kraju jest równe z wpuszczeniem na terytorium UE. Pomijając fakt, ze wizy dostali od niemców to Nocni nie są motocyklistami(oczywiście w mojej opinii), a narzędziem Putina do szerzenia jego ideologii. Spójrzmy wsteczy, gdy byli już w kraju, co się wtedy wydarzyło(kłótnie między członkami, a naszymi rodakami). Nie oszukujmy się, oni są po uszy w polityce, a motocyklizm to tylko przykrywka. Co chcą uczcić? Koniec II WŚ? Ahh tak, no fajnie fajnie.. może jednak chcą uczcić to że łaskawie przeszli na stronę Polską tylko dlatego, że Hitler ich zaatakował..
  Jak dla mnie, lepiej nie mieć z nimi nic wspólnego.
  Ciekawy jestem opinii innych na ten temat 🙂

 4. Szczerze to nie mogę zrozumieć dlaczego tyle ludzi ma problem z tym że ktoś sobie wjedzie i wyjedzie co to za różnica czy to będzie ryż,czarny czy rusek i jakie ma poglądy jak ja powiem że Hitler zrobił kawał dobrej roboty to też pół internetu z tvnen o mnie reportaż zrobi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button