Znamy datę otwarcia najbardziej krętej drogi w Europie, czyli przełęczy Passo Dello Stelvio!

W końcu!

W skrócie
  • Kultowa droga we we włoskich Alpach Wschodnich otwiera się dzisiaj!
  • Od 11:00 wznowiony zostanie ruch koło na przełęczy Passo Dello Stelvio
  • Otwarcie tej drogi to zaproszenie do odwiedzenia Alp

Przełęcz Passo Dello Stelvio we Włoszech ponownie będzie otwarta dla ruchu motocykli i samochodów. To jedno z najbardziej malowniczych i kultowych miejsc w Alpach, które co roku przyciąga rzesze entuzjastów motoryzacji z całego świata. Dokładnie dziś, ta kultowa droga o godzinie 11:00 zostanie otwarta dla ruchu kołowego.

Znacznie słabsza zima, która obfitowała w mniejsza opady śniegu, a także wczesna i ciepła wiosna sprawiła, że w tym roku drogowcy z całej Europy zdecydowanie wcześniej mogli rozpocząć przygotowywanie kultowych przełęczy do otwarcia. Zazwyczaj większość z nich, które usytuowane są w najwyższych partiach gór, otwierane są dopiero w lipcu, ale ten rok jest przełomowy – o miesiąc wcześniej otworzona została droga Transfogaraska w Rumunii, a teraz do tego grona dołącza kolejna droga uwielbiana przez polskich motocyklistów, czyli Passo Dello Stelvio.

W końcu pojawiły się długo wyczekiwane informacje na temat jej otwarcia, które wczoraj zostały oficjalnie potwierdzone przez zarząd dróg trzymający pieczę nad przełęczą Passo Dello Stelvio, a także przez bardzo znanego fotografa, który niemalże każdego dnia fotografuje przejeżdżających motocyklistów na tym odcinku. Dziś, o godzinie 11:00, czyli 21.06.2024 roku, motocykle i samochody osobowe ponownie będą mogły wjechać na wysokość 2757 m n.p.m.

Najważniejsze informacje:

  1. 21 czerwca 2024 roku o godzinie 11:00 oficjalnie otwarta zostanie przełęcz Passo Dello Stelvio.
  2. To zaproszenie do odwiedzenia na motocyklu Alp, a także przejechania najpiękniejszymi drogami w Europie.
  3. Kręte zakręty i droga wijąca się na wysokość 2757 m n.p.m. – to mekka motocyklistów położona we włoskich Alpach Wschodnich.

Przeczytaj koniecznie:

Dzisiaj, miesiąc wcześniej niż zazwyczaj, otworzona została jedna z najsłynniejszych dróg w Rumunii!

Jeszcze kilka dni temu na drodze nadal zalegały resztki śniegu, który ponownie spadł 15 czerwca. Temperatury szybko jednak wzrosły, a drogowcy wrócili do pracy, aby umożliwić przejazd całym odcinkiem drogi. Mamy świetną wiadomość dla tych, którzy jeszcze przed rozpoczęciem wakacyjnego szturmu chcą odwiedzić jedną z najbardziej popularnych dróg w Europie, bo możliwość taka rozpoczyna się dziś od godziny 11:00. Pogoda w górach nadal jest jednak bardzo zmienna, dlatego warto przed wyjazdem dokładnie sprawdzić status przełęczy Passo Dello Stelvio w Internecie.

Stelvio Pass to miejsce absolutnie kultowe

Droga kultowa, droga niesamowita, droga śniąca się po nocach wszystkim motocyklistom. Jest niezwykła, jest piękna i wyjątkowo kręta, a do tego urosła do rangi miejsca, które powinien odwiedzić każdy prawdziwy fan dwóch kółek zamiast stawiać się na rozpoczęciu sezonu pod Jasną Górą. Przełęcz Stelvio to miejsce kultowe dla wszystkich miłośników motoryzacji, a wszystko za sprawą krętych i ostrych zakrętów, które każdego roku przyciągają setki tysięcy fanów motocykli, samochodów oraz rowerów z całego świata. Najtrudniejszy fragment ma 25 km i liczy 48 zabójczych zakrętówŚrednie nachylenie trasy od strony Prad do przełęczy wynosi 7,4% (maksymalnie 15%). Z każdym kolejnym jesteśmy jeszcze wyżej, a naszym oczom zaczyna ukazywać się druga najwyżej położona utwardzona droga w Alpach Wschodnich, która finalnie wznosi się na wysokość 2757 m n.p.m, obnażając przed zdobywcami szczytu swoje wszystkie najpiękniejsze zalety. Tutaj po prostu trzeba być.

Ranking najwyżej położonych dróg w Europie:

Najwyżej położone drogi w Europie – koniecznie musisz pojechać tam motocyklem! [RANKING TOP5]

Otwarcie przełęczy Passo Dello Stelvio to długo wyczekiwane wydarzenie, które symbolizuje początek sezonu turystycznego w regionie. To wyjątkowe miejsce, pełne historii i niezapomnianych widoków, które pozostaje jednym z najważniejszych celów podróży dla motocyklistów i kierowców z całego świata. Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z wyjazdami motocyklowymi, czy jesteś zaprawionym w boju globtroterem, Passo Dello Stelvio oferuje niezapomniane wrażenia i wyzwania, które na długo pozostaną w pamięci. Dzisiejsze otwarcie przełęczy jest zaproszeniem do odkrywania uroków Alp i rozpoczęcia sezonu wyprawowego w kierunku południa Europy.

Wiktor Seredyński

Od małego oglądał się za motocyklami do tego stopnia, że kilkukrotnie nabił sobie guza na głowie na przydrożnej lampie. Fan dalekich podróży, garażowego majsterkowania, ale także wyścigowej jazdy na torze. Wszystkie rzeczy związane z motocyklami odbywają się oczywiście w akompaniamencie Dire Straits. Podróż i jazda jest celem, a motocykle sposobem na spełnione życie.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button