Zipp Pro 50: Test Wideo

Jedna z największych premier sezonu 2011. Połączenie motoroweru z designem ścigacza. Zipp Pro 50 w dwa miesiące po premierze na Ogólnopolskiej Wystawie Motocykli i Skuterów trafił w ręce Skuterowo.com. Zobacz na własne oczy jak się prezentuje i jak jeździ Zipp Pro 50.

Dzisiaj jesteśmy w Przasnyszu zaledwie dwa miesiące po premierze najnowszego motoroweru marki Zipp. Jest to Zipp PRO 50. Motorower o tyle nietypowy, ponieważ wyglądem zupełnie nie przypomina motoroweru ani nie przypomina dźwiękiem silnika o pojemności 50 ccm. Jest bardzo agresywny i bardzo niepozorny. Zipp Pro 50 dzisiaj w Skuterowo.com.
300 km za pośrednictwem Zipp Pro 50 w warunkach zwykle to miejskich. Jak on się sprawował? Słuchajcie, przede wszystkim pierwsza kwestia, jest to motor który trzeba kupić świadomie. Świadomie z jego przeznaczeniem, jego możliwościami, z jego preferencjami sportowymi, nie miejskimi a sportowymi. Jest to motor, jest to motorower, który wygląda bardzo specyficznie i tak samo nim się też jeździ. Pozycja jest nieco pochylona do przodu, więc jeżeli ktoś na co dzień miał do czynienia na przykład tylko ze skuterem mogą go w początkowych fazach boleć ręce ale do tego trzeba się i można przyzwyczaić. To jest przede wszystkim motorower dla tych którzy będą doceniali właśnie ten jego bardzo niepozorny wygląd, wygląd ścigacza. Jak on się sprawuję właśnie w miejskich warunkach? Trzeba przyznać że dobrze. Trzeba się przyzwyczaić do krótkiego, pierwszego biegu i do tego, że w okolicach 7-8 tysięcy obrotów pojawiają się dosyć nie fajne wibracje. Da się tego uniknąć. Kwestia tylko nabycia odpowiednich umiejętności pracowania tą skrzynią manualną z którą mamy właśnie tutaj do czynienia.

Pokaże wam teraz kilka fajnych detali na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim koła. Grube szprychy dają naprawdę bardzo dobry efekt wizualny i też dlatego, ponieważ te opony i te koła są tak duże komfort sporo rośnie podczas przejażdżek po naszych polskich ulicach dziurawych jak wiecie doskonale. A pro po przedniego koła zwróćcie uwagę też na dużą tarczę hamulcową z systemem ABS, która trochę nam pomaga podczas sytuacji kiedy to przednie koło ewentualnie mogło by się zablokować. System ten sprawdziliśmy i działa. Zobaczcie też tutaj, bardzo duży bak, bardzo duży zbiornik paliwa który starcza na naprawdę długo, ponieważ spalanie PRO 50 waha się w okolicach 2.5 – 3 litrów w zależności od tego kto go ekspoatuję. Kanapa. Przednia kanapa jak w prawdziwym ścigaczu jest bardzo obniżona względem miejsca dla pasażera. Jeździ się w miarę wygodnie.

Pozycja za kierownicą jest dosyć fajna. Tak jak wam mówiłem na początku trzeba się przyzwyczaić jest się nieco bardziej pochylonym do przodu przez co nadgarstki mogą boleć. Z tyłu jest też bardzo ciekawie. Słuchajcie, widać od razu na pierwszy rzut oka bardzo grube opony i bardzo duży tłumik, który zresztą wiecie jakie dźwięki wydaje. Bardzo niepozorny. Nic nie wskazuję na to że to mogła być 50. Z tyłu też mamy dużą tarczę do dyspozycji, wydajną. Koło można zblokować w bardzo łatwy sposób. Zwróćcie też uwagę na jedną rzecz. Na amortyzator. To nie jest zwykły amortyzator wleczony jaki możecie spotkać w skuterach albo w innych motorowerach. Tutaj jest amortyzator z prawdziwego zdarzenia. Fajnie dosyć tłumi nierówności.

Co jeszcze? Warto zwrócić uwagę na deskę rozdzielczą i na bardzo charakterystycznie umiejscowione lusterka tak jak w innych ścigaczach czyli po prostu na nieruchomej części przedniego kadłuba. Do dyspozycji trzy zegary. Co ważne jest obrotomierz, często ich brakuję w skuterach albo motorowerach. Do tego mamy wskaźnik aktualnie pracującego przełożenia no i standardowe dodatki, a właściwie główne przyrządy takie jak prędkościomierz czy wskaźnik włączonych kierunkowskazów. Niestety nie wydaję on efektów dźwiękowych, a szkoda bo czasami można się zdziwić jak długą drogę pokonało się z włączonym kierunkowskazem. Wspominałem wam, że on pali mniej więcej 2.5 – 3 litry na setkę. Dlaczego? Za sprawą czterosuwowego silnika, który tutaj się znajduję. To jest jedynie ta sama jednostka, która dostępna jest w zippie Nekenie i paru jeszcze innych motorowerach na naszym rynku. Jakie są główne zalety tego silnika? Przede wszystkim wględnie niskie spalanie. Silnik dwusuwowy przede wszystkim nie brzmi ciekawie w połączeniu z takim wyglądem, a po drugie jest jednak paliwożerny. To właśnie dzięki dobremu zestrojeniu wydechu i tego silnika uzyskujemy efekt dźwiękowy zupełnie nie przypominający 50.

Przechodząc do podsumowania powiem wam tak, że jest to sprzęt i oferta dosyć ciekawa jak na motorower za 4300 złotych niecałe. Ci którym zależy wyglądzie zewnętrznym takiego motoroweru, którzy chcą się poczuć bardzo dorośle na designersko dorosłym sprzęcie mogą zastanowić się nad ofertą Zippa nad Zippem PRO 50. Jest to całkiem fajny i bardzo ciekawy, niespotykany do tej pory na naszych drogach motorower

Fot.: Skuterowo.com

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button