Aktualnie czytasz:
Zakaz jazdy dla nieletnich kierowców od 1 kwietnia. To nie jest prima aprilis
0

Masz skuter, motorower lub motocykl klasy 125 i posiadasz odpowiednie prawo jazdy? Niestety pomimo tego nie możesz obecnie jeździć po drogach. Chyba, że ukończyłeś 18 lat. Dlaczego?

Od 1 kwietnia wprowadzono kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się. Związane z epidemią restrykcje przybrały na sile. Wśród kolejnych dyrektyw znalazła się także jedna dotycząca osób nieletnich:

W okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. przemieszczanie się osoby do ukończenia 18. roku życia jest możliwe wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej.

Dotyczy to nie tylko przebywania poza domem, ale także poruszania się po drogach za pomocą jakiegokolwiek środka transportu. Przebywanie w tym wypadku pod opieką osoby dorosłej wiązałoby się z przewożeniem jej jako pasażera, lub jadącej obok. W dobie ograniczeń wymuszających przemieszczanie się wyłącznie w celach ważnych i niezbędnych obydwie z powyższych opcji właściwie odpadają. Młodzież na samotne korzystanie z jednośladów będzie więc musiała poczekać do złagodzenia sytuacji związanej z obecnym zagrożeniem.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
50%
50%
0%