Aktualnie czytasz:
Zakaz jazdy dla nieletnich kierowców od 1 kwietnia. To nie jest prima aprilis
0

Masz skuter, motorower lub motocykl klasy 125 i posiadasz odpowiednie prawo jazdy? Niestety pomimo tego nie możesz obecnie jeździć po drogach. Chyba, że ukończyłeś 18 lat. Dlaczego?

Od 1 kwietnia wprowadzono kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się. Związane z epidemią restrykcje przybrały na sile. Wśród kolejnych dyrektyw znalazła się także jedna dotycząca osób nieletnich:

W okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. przemieszczanie się osoby do ukończenia 18. roku życia jest możliwe wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej.

Dotyczy to nie tylko przebywania poza domem, ale także poruszania się po drogach za pomocą jakiegokolwiek środka transportu. Przebywanie w tym wypadku pod opieką osoby dorosłej wiązałoby się z przewożeniem jej jako pasażera, lub jadącej obok. W dobie ograniczeń wymuszających przemieszczanie się wyłącznie w celach ważnych i niezbędnych obydwie z powyższych opcji właściwie odpadają. Młodzież na samotne korzystanie z jednośladów będzie więc musiała poczekać do złagodzenia sytuacji związanej z obecnym zagrożeniem.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
50%
50%
0%