Yamaha: Rynek motocykli 125 cm3 wzrośnie kilkukrotnie

Dziś Skuterowo.com rozmawia z Joanną Kazanecką z polskiego oddziału Yamaha Motor o prognozach dla polskiego rynku motocykli i skuterów 125. Aktualny, już teraz kształtujący się trend pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość w przypadku całej branży motocyklowej na terenie kraju.
Czy Yamaha Motor odczuwa już skutki ogłoszenia nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, która co prawda jeszcze nie weszła w życie, ale jest już pewna?

Tak, w naszych salonach notujemy zdecydowanie większe zainteresowanie klientów motocyklami i skuterami o pojemności 125 cm3. Klienci czekają na wejście w życie poprawki do ustawy, aby móc jeszcze w tym sezonie przesiąść się z samochodów na jednoślady

- przyznaje Joanna Kazanecka, Marketing & PR Manager Yamaha Motor

Jakie modele Yamaha 125 cieszą się teraz największym powodzeniem?

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Zauważyliśmy, że klienci chętnie wybierają pojazdy premium, takie jak Yamaha X-MAX 125 ABS i edycję specjalną tego modelu – X-MAX 125 ABS Business. Równie dużym powodzeniem cieszy się nasza gorąca nowość Majesty S 125 – elegancki, nowoczesny i praktyczny skuter miejski. Mamy też już liczne rezerwacje na spodziewaną na dniach dostawę rewolucyjnego trójkołowca Tricity. Oczywiście, wielu klientów pyta też o pojazdy z manualną skrzynią biegów - przede wszystkim o przedstawiciela słynnej już rodziny MT,  MT-125 oraz o inspirowanego MotoGP YZF-R125.

Jakie są Wasze prognozy co do wzrostu sprzedaży motocykli Yamaha 125?

Zakładamy, że rynek pojazdów 125 cm3 wzrośnie kilkukrotnie, trudno jednak przewidzieć konkretne liczby, dlatego szykujemy się na różne warianty. Z naszej strony oferujemy najszerszą wśród marek premium ofertę motocykli i skuterów o pojemności 125 cm3, w cenach zaczynających się już od 8800 PLN. Dodatkowo, przygotowujemy specjalny program, który ułatwi kierowcom samochodów rozpoczęcie przygody z jednośladem. Jesteśmy przekonani, że te wszystkie te aspekty przełożą się na zwiększoną sprzedaż pojazdów Yamaha w tej klasie.

Opinia polskiego oddziału Yamaha Motor to kolejne potwierdzenie aktualnej sytuacji na rynku. Polacy przygotowują się do wejścia nowych przepisów w życie. Nastąpi to dokładnie 24.08.2014. Miłośnicy dwóch kółek już teraz decydują się na wybór pojazdów klasy 125 ccm. Pozytywne zmiany odczuwają przedstawiciele wszystkich segmentów rynku - zarówno dystrybutorzy budżetowych motocykli 125, jak i przedstawiciele marek premium.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button