Yamaha: Rynek motocykli 125 cm3 wzrośnie kilkukrotnie

Dziś Skuterowo.com rozmawia z Joanną Kazanecką z polskiego oddziału Yamaha Motor o prognozach dla polskiego rynku motocykli i skuterów 125. Aktualny, już teraz kształtujący się trend pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość w przypadku całej branży motocyklowej na terenie kraju.
Czy Yamaha Motor odczuwa już skutki ogłoszenia nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami, która co prawda jeszcze nie weszła w życie, ale jest już pewna?

Tak, w naszych salonach notujemy zdecydowanie większe zainteresowanie klientów motocyklami i skuterami o pojemności 125 cm3. Klienci czekają na wejście w życie poprawki do ustawy, aby móc jeszcze w tym sezonie przesiąść się z samochodów na jednoślady

– przyznaje Joanna Kazanecka, Marketing & PR Manager Yamaha Motor

Jakie modele Yamaha 125 cieszą się teraz największym powodzeniem?

Zauważyliśmy, że klienci chętnie wybierają pojazdy premium, takie jak Yamaha X-MAX 125 ABS i edycję specjalną tego modelu – X-MAX 125 ABS Business. Równie dużym powodzeniem cieszy się nasza gorąca nowość Majesty S 125 – elegancki, nowoczesny i praktyczny skuter miejski. Mamy też już liczne rezerwacje na spodziewaną na dniach dostawę rewolucyjnego trójkołowca Tricity. Oczywiście, wielu klientów pyta też o pojazdy z manualną skrzynią biegów – przede wszystkim o przedstawiciela słynnej już rodziny MT,  MT-125 oraz o inspirowanego MotoGP YZF-R125.

Jakie są Wasze prognozy co do wzrostu sprzedaży motocykli Yamaha 125?

Zakładamy, że rynek pojazdów 125 cm3 wzrośnie kilkukrotnie, trudno jednak przewidzieć konkretne liczby, dlatego szykujemy się na różne warianty. Z naszej strony oferujemy najszerszą wśród marek premium ofertę motocykli i skuterów o pojemności 125 cm3, w cenach zaczynających się już od 8800 PLN. Dodatkowo, przygotowujemy specjalny program, który ułatwi kierowcom samochodów rozpoczęcie przygody z jednośladem. Jesteśmy przekonani, że te wszystkie te aspekty przełożą się na zwiększoną sprzedaż pojazdów Yamaha w tej klasie.

Opinia polskiego oddziału Yamaha Motor to kolejne potwierdzenie aktualnej sytuacji na rynku. Polacy przygotowują się do wejścia nowych przepisów w życie. Nastąpi to dokładnie 24.08.2014. Miłośnicy dwóch kółek już teraz decydują się na wybór pojazdów klasy 125 ccm. Pozytywne zmiany odczuwają przedstawiciele wszystkich segmentów rynku – zarówno dystrybutorzy budżetowych motocykli 125, jak i przedstawiciele marek premium.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Ania Grzelak

Kobieta o nietypowej pasji. Mając trzynastkę na karku jeździła klasycznym Simsonem. W wieku 18 lat kupiła pierwsze 650 ccm. Jej garaż to cały przekrój segmentów od małego skutera, przez maxi Burgman po klasycznego nakeda.

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button