Aktualnie czytasz:
Umowa kupna sprzedaży motoroweru
0

Umowa kupna sprzedaży motoroweru zawierana jest przy okazji zbycia lub nabycia jednośladu. Każda osoba przystępująca do takiej czynności, bez względu na to czy jest sprzedającym czy kupującym powinna wiedzieć jak taka umowa powinna wyglądać, co zawierać i w jakiej formie być zawarta.

Umowa kupna sprzedaży motoroweru opiera się na przepisach prawa cywilnego, które zawarte są w kodeksie cywilnym. Poprawna nazwa brzmi „umowa sprzedaży” i przepisy jej dotyczące zawiera księga „Prawo zobowiązań” Kodeksu Cywilnego.

Umowa kupna sprzedaży motoroweru powinna zawierać dane takie jak:

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

  • dokładne dane sprzedającego, czyli jego imię i nazwisko, adres zameldowania, numer PESEL
  • dokładne dane sprzedającego
  • określenie przedmiotu sprzedaży, czyli marka i model jednośladu, numer rejestracyjny, przebieg, opis stanu technicznego
  • ustaloną cenę za przedmiot sprzedaży

Umowa kupna sprzedaży motoroweru powinna być zawierana w formie pisemnej. Zawsze przygotowujmy po jednej kopii dla każdej ze stron. Pamiętajmy, że przepisy nie wymagają konkretnego brzmienia umowy, możemy więc ją formułować dowolnie i nie potrzebujemy ściśle określonego wzoru. Oczywiście możemy posiłkować się tymi, które są dostępne w Internecie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by umowę spisać samodzielnie.

 

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

 

Umowa kupna sprzedaży motoroweru
Rodzaj umowy:cywilnoprawna
Typ umowy: Konsensualna, odpłatna, wzajemna, dwustronnie zobowiązująca, kazualna
Wymagane elementy: Dane stron, określenie przedmiotu sprzedaży oraz cena
Zalecana ilość kopii:Dwie, po jednej dla każdej ze stron
Forma umowy:pisemna

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
50%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
25%
Smutne
0%