Aktualnie czytasz:
Triumph Street Scrambler 2017 i wspólna wyprawa na plażę w Esteponie #81 Szybcy i Wolni Vlog
2

Z czym kojarzą mi się scramblery? Z luzem, upalnym słońcem, palmami, piaskiem i wodą. Dlatego nowym Triumph Street Scrambler wybieramy się o zachodzie na hiszpańskie wybrzeże. Wycieczka jak marzenie i motocykl jak marzenie.

W drodze miałem okazję zapoznać się z dwucylindrową jednostką o pojemności 900 ccm. To 55 KM i aż 80 Nm! Taki moment obrotowy sprawia, że ten niepozorny motocykl staje się bardzo wyrywny. Nie piszecie podań o zmianę prędkości. Niewielki ruch manetki i maszyneria od razu bierze się do pracy. Drugą korzyścią jest świetna elastyczność. W tempie turystycznym zapinasz szósty bieg i cieszysz się ciszą oraz niewielkim spalaniem. Z drugiej strony szkoda od czasu do czasu nie zbić dwóch biegów i posłuchać tego pięknego wydechu.

Po kilkudziesięciu minutach jestem na miejscu. Musicie przyznać, że widoki niezwykłe, tak samo jak design Triumpha. Piękne, czyste linie, balonowe, kostkowane koła no i te wydechy. Trochę niepraktyczne, ale wyglądające re – we – la – cyj – nie! Podoba mi się też czerwona kolorystyka i skrzętnie schowane cyfrowe bebechy. Jest trakcja, wtrysk i ABS. Ergonomia jazdy jest świetna. Miękki zawias, szeroka kanapa pokryta alcantarą, grube gripy i regulowane klamki.

Hamulce również działają świetnie. Na pokładzie zestaw Nissin z dwutłoczkowymi zaciskami. Lepiej używać ich z rozwagą. Jednak moim zdaniem tutaj najważniejsza jest pozycja. Jedziemy wyprostowani i na pełnym luzie. O balans też nie musicie się martwić. Wyczucie Street Scramblera zajmie Wam tylko chwilę.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Triumph Street Scrambler 2017 moim zdaniem to świetny kompan do jazdy po mieście i podróżowania w nieznane. W moim przypadku dosłownie. To był naprawdę urokliwy wieczór w doborowym towarzystwie czerwonego szerszenia. CDN.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
33%
0%
0%