Triumph Speed Twin Breitling Edition: jeżdżące dzieło sztuki!

Zaledwie 270 sztuk motocykli w tej limitowanej edycji

W skrócie
  • Triumph Speed Twin Breitling Limited Edition to jeżdżące dzieło sztuki
  • Motocykl posiada ekskluzywne wykończenie oraz dodatki niespotykane w seryjnej wersji
  • Wersja Breitling Edition limitowana jest do zaledwie 270 sztuk na całym świecie!

Motocykle Triumph, zwłaszcza te ze stylowej i kultywującej bogate tradycje marki serii “Classic”, to jednoślady, które na pewno zasługują na miano jeżdżących dzieł sztuki. Wystarczy powiedzieć dwa słowa brzmiące “motocykl klasyczny”, a przed oczami mimowolnie pojawia się Triumph Bonneville, na bazie którego powstała cała gama klasycznych i urzekających swoją ponadczasowością motocykli. A jeśli dodamy do tego dodatkową nutę ekskluzywności to robi się naprawdę elegancko.

I właśnie tak dzieje się w przypadku motocykli Triumpha oferowanych w specjalnych limitowanych wersjach. Ostatnio mieliśmy do czynienia z wersjami Bond Edition dla Tigera 900 Rally, czy Scramblera 1200 XE. Onieśmielające swoim potencjałem maszyny z serii Rocket 3, również zostały wypuszczone w limitowanych wersjach 221 oraz Black i Triple Black Edition. W tym roku klasyczne modele Triumpha oferowane są także w specjalnych wersjach Gold Line, dostępnych tylko w danym roku modelowym. Każda z limitowanych edycji dodaje nie tylko powiewu luksusu i obcowania z unikalnym rzemiosłem, ale także serię nie występujących w serii dodatków i wykończeń, jak np. ręcznie malowane elementy nadwozia ze szparunkami nanoszonymi przez mistrzów “pewnej ręki”.

Triumph Speed Twin Breitling Limited Edition

Tym razem edycją specjalną został obdarowany klasyczny, a zarazem kipiący sportowymi akcentami model Speed Twin, który powstał przy współpracy z marką Breitling – producentem ekskluzywnych zegarków, które niebezpodstawnie kojarzą się z awioniką i wysokimi prędkościami. Limitowany do zaledwie 270 egzemplarzy na całym świecie model, celebrujący dwucylindrowy silnik twina z przesuniętymi czopami korbowodowymi o 270°, jest niepowtarzalny i stylowy, wyposażony w indywidualnie numerowane zaciski kierownicy i w pełni regulowane podwójne tylne zawieszenie Öhlins typu piggy-back. Zrodził się on ze wspólnej filozofii obu firm do odważnego i oryginalnego wzornictwa. Piękny Triumph Breitling Limited Edition ustanawia nowy wzorzec w zakresie specyfikacji, stylu i ekskluzywności.

Przeczytaj też:

Triumph Motorcycles prezentuje prototyp motocykla elektrycznego TE-1. Ile będzie mieć mocy?

Jak możemy przeczytać w materiałach prasowych, Triumph Speed Twin Breitling Limited Edition został zrodzony ze wspólnej filozofii odważnego i oryginalnego wzornictwa, piękny Triumph Breitling Limited Edition ustanawia nowy wzorzec w zakresie specyfikacji, stylu i ekskluzywności. Zjednoczeni niemającym sobie równych dziedzictwem i pasją do doskonałości inżynieryjnej, wydajności i piękna, łączą przyszłość z perfekcją w ruchu.

To co wyróżnia tę wersję Speed Twina to oczywiście ekskluzywne, ręcznie wykonane malowanie – kolor lakieru na zbiorniku paliwa odpowiada dokładnie malowaniu Triumpha Thunderbirda 6T z 1951 roku. W tym samym kolorze wykonana jest tarcza zegarka Breitling z serii Top Time Speed Twin Edition. Wyjątkowość podkreśla także sygnowany odpowiednim numerem z serii zacisk kierownicy i w pełni regulowane tylne zawieszenie Öhlins z dwoma amortyzatorami typu Piggy Back.

Nie zabrakło także brandowanego odpowiednio siedzenia oraz logotypów marki Breitling na pokrywach silnika. Całość wygląda z jednej strony bardzo elegancko, z drugiej jeszcze bardziej stylowo! Nie zabrakło oczywiście stosownego certyfikatu autentyczności podpisanego przez samego CEO Triumph Motorcycles oraz szefa firmy Breitling.

Jedynie 270 egzemplarzy

Ograniczenie produkcji do zaledwie 270 sztuk powoduje, że Triumph Speed Twin Breitling staje się ekstremalnie unikalnym motocyklem jeszcze przed opuszczeniem fabryki. Skąd taka liczba? Ma ona odniesienie w specyfikacji technicznej i hołduje przestawieniu wykorbień wału głównego o właśnie 270 stopni. To sprawia, że dwucylindrowiec Triumpha o pojemności 1200 cm³ posiada nie tylko niepowtarzalny odgłos pracy silnika, ale przede wszystkim charakterystykę, która nikogo nie pozostawia obojętnym.

Przeczytaj także:

Triumph świętuje: milionowy motocykl wyprodukowany w fabryce w Hinckley. Kawał motocyklowej historii!

Właściciele limitowanej edycji Speed Twin Breitling będą mogli również zakupić Chronometr Breitling Triumph Top Time z numerem limitowanej edycji ich motocykla. I pewnie można by przypuszczać, że taki zegarek powinien być dodawany jak gratis do motocykla, gdyby nie fakt, że wartość owego czasomierza wynosi sporą część ceny Speed Twina Breitling, a dokładnie 25 530 zł. Cena motocykla plasuje się na poziomie zaledwie 99 tysięcy złotych.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button