Team LRP Poland potwierdza skład na Bol d’Or. Start już w najbliższy weekend

Już w najbliższy weekend odbędzie się kultowy wyścig 24-godzinny, Bol d’Or. W zawodach wystartuje polska ekipa: LRP Poland

W skrócie
  • Zespół LRP Poland wystąpi w najbliższy weekend w legendarnym wyścigu motocyklowym cyklu mistrzostw świata FIM EWC, 24-godzinnym Bol d’Or.
  • Ekipa stawi się na linii startowej w zupełnie nowym składzie. Kontuzjowanych zawodników zastąpi Kamil Krzemień, Stefan Kerschbaumer oraz Julian Puffe.
  • Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na naszej stronie głównej, jednoślad.pl

Polski zespół wystartuje w najbliższy weekend w legendarnym wyścigu motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC, 24-godzinnym Bol d’Or, z nowym składem. 

Barwy ekipy Bartłomieja Lewandowskiego na francuskim torze Paul Ricard reprezentować będą wracający po kontuzji Kamil Krzemień oraz Austriacy: Stefan Kerschbaumer i Julian Puffe. Podczas gdy doświadczony, 31-letni Kerschbaumer zastępował już kontuzjowanego Krzemienia w zespole LRP Poland podczas poprzedniej rundy MŚ FIM EWC w portugalskim Estoril, Puffe zadebiutuje w barwach polskiego teamu, ale ma już na swoim koncie m.in. zwycięstwo w Bol d’Or wywalczone w 2018 roku w klasie Superstock. W tym sezonie 25-latek zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji mistrzostw Niemiec IDM Superbike, w których regularnie walczy o podia.

We Francji Austriacy zastąpią etatowych zawodników LRP Poland, Bartłomieja Lewandowskiego oraz Dominika Vincona, którzy wciąż wracają do zdrowia po kontuzjach odniesionych podczas poprzednich rund FIM EWC, odpowiednio w Le Mans i Estoril. Jeżdżący manager polskiego zespołu będzie jednak obecny na torze Paul Ricard w roli rezerwowego. Cała czwórka zawodników dobrze zna nie tylko francuski tor, ale także motocykl BMW S1000RR oraz ogumienie Pirelli, dlatego polski zespół liczy na udany wyścig i kolejne punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

„Po trudnym dla nas wyścigu w Estoril cały zespół wykonał heroiczną pracę, aby odbudować motocykle i na czas przygotować wszystko przed arcytrudnymi zmaganiami na torze Paul Ricard – mówi Bartłomiej Lewandowski. – Miałem cichą nadzieję, że razem z Dominikiem uda nam się dołączyć podczas Bol d’Or do Kamila, ale obaj jesteśmy jeszcze zbyt osłabieni, aby móc wystartować w tak ekstremalnym wyścigu i utrzymać w jego trakcie konkurencyjne tempo. Kamil, Stefan i Julian to jednak skład, który daje nam perspektywę walki o czołowe pozycje, dlatego cały zespół jest bardzo podekscytowany nadchodzącymi zmaganiami. Jak zwykle także liczymy na gorący doping polskich kibiców. Tym bardziej że tegoroczna edycja Bol d’Or odbędzie się przy udziale publiczności”. 

24-godzinny wyścig Bol d’Or rozpocznie się w sobotę, 18 września, o godzinie 15:00. Do walki staną 42 ekipy z całego świata. Bezpośrednia relacja od startu do mety na antenie Eurosportu.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Po dwóch z czterech tegorocznych rund MŚ FIM EWC Team LRP Poland zajmuje 15. miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem dziesięciu punktów.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button