Miało być zupełnie inaczej. Przedwczesny koniec GP Aragonii dla Biesiekirskiego

Liczyliśmy na dobry wynik. Tymczasem, wywrotka pokrzyżowała plany Biesiekirskiego w MŚ Moto2

W skrócie
  • Piotrek Biesiekirski startuje w mistrzostwach świata Moto2 z dziką kartą i walczy o jak najlepsze wyniki.
  • Podczas GP Aragonii zawodnik liczył na dobry wynik - niestety wywrotka na trzecim okrążeniu pokrzyżowała jego plany.

Piotr Biesiekirski zyskał cztery pozycje i pokazał bardzo dobre tempo na początku wyścigu o Grand Prix Aragonii klasy Moto2, ale uślizg przedniego koła i wywrotka na trzecim okrążeniu przedwcześnie zakończyły jego obiecujący, dziewiąty start w mistrzostwach świata.

Jedyny Polak w stawce przez cały weekend na hiszpańskim torze Motorland Aragon regularnie poprawiał tempo i liczył na udany wyścig. Po starcie 19-latek przebił się z 32. na 28. pozycję i utrzymywał szybkie tempo, ale odpadł z rywalizacji na trzecim okrążeniu, po uślizgu przedniego koła w czternastym zakręcie.

Motocykl zatankowany pod korek. Przyczyna upadku?

Kolejny wyścig, ostatnia runda motocyklowych mistrzostw Europy Moto2, czeka zawodnika ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic dopiero w listopadzie.

„To był dla mnie krótki, ale bardzo intensywny wyścig – mówił Piotr Biesiekirski. – Jestem bardzo rozczarowany, bo miałem w ten weekend naprawdę dobre tempo i szansę na najlepszy rezultat w mistrzostwach świata do tej pory. Gdy wcisnąłem sprzęgło na starcie mój motocykl delikatnie ruszył, przed co straciłem trochę czasu do pierwszego zakrętu, ale byłem w stanie wyprzedzić czterech rywali w kolejnych łukach i naprawdę dobrze czułem się na motocyklu. W pierwszym sektorze trzeciego okrążenia urwałem dwie dziesiąte sekundy, ale w czternastym zakręcie przednia opona straciła przyczepność bez żadnego ostrzeżenia. Przez cały weekend bardzo dobrze czułem limity przodu, ale dopiero w wyścigu po raz pierwszy jechałem motocyklem zatankowanym „pod korek”, co powodowało nieco inne, mniej przewidywalne zachowanie przedniej opony. Szkoda, że tak to się dzisiaj skończyło, ale mam nadzieję, że będę miał jeszcze szansę pokazać nasze postępy w mistrzostwach świata”.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button