Targi Motor Show Poznań 2017: Poznamy nowości od BMW Motorrad

Powoli zaczynamy odliczanie do jednej z największych imprez wystawienniczych związanych z motoryzacją w Polsce - targów Motor Show Poznań 2017. A odliczanie zaczniemy od BMW, marki która pokazała kilka nowości oraz odświeżyła swoją gamę na najbliższy sezon.

R nineT Racer

BMW R nineT Pure i BMW R nineT Racer

Główną, przyciągającą wzrok atrakcją podczas niedawno zakończonych targów warszawskich było bez wątpienia R nineT Racer. Idąca nostalgiczną ścieżką rodzina rozrasta się w zaskakująco szybkim tempie. Obok bazowego R nineT Pure (najtańszego modelu wejściowego) w zeszłym roku zadebiutował R nineT Scrambler, a tegoroczną nowością jest Racer właśnie.

Co ciekawego znajdziemy w Racerze? Przede wszystkim niską kierownicę i półowiewkę w klasycznym stylu nawiązującym do modelu R90 z 1972 roku. Do tego rozciągnięta, niska sylwetka, świetne malowanie i zaokrąglony zadupek. Jeśli na chwilę zapomnimy o walorach użytkowych i przymkniemy oko na cenę, to R nineT Racer może się podobać. A na pewno spodoba się dużo bardziej na żywo - zdjęcia nie oddają uroku tego neoklasyka.

Odświeżona rodzina GS

BMW R1200GS Exclusive (2017)

BMW w tym roku nie poszalało z GS-ami, oferując raczej lifting niżeli rewolucję. Nie oznacza to, że nie warto zerknąć na R 1200 GS. Zwłaszcza, że od bieżącego sezonu do oferty trafiają dwa nowe modele. R 1200 GS Rallye, z - ponoć - zaskakująco offroadowym zacięciem oraz bogato wyposażone R 1200 GS Exclusive. W przypadku dużego GS-a zmieniono nieco kształt bocznych osłon, poprawiono ergonomię w okolicy kolan i, a może przede wszystkim, dostosowano popularny model do norm emisji spalin Euro4. Obawiam się jednak, że tego ostatniego na targach nie zaobserwujemy…

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Mimo coraz większej konkurencji na rynku, sporym zainteresowanie cieszy się także F 800 GS. Zwłaszcza w wersji Adventure. Motocykl napewno znajdziecie na stoisku BMW, a co więcej - będzie się można do niego przymierzyć.

Ja osobiście czekam na planowanego G 310 GS. Może podczas Motor Show 2018?

Prawie nowe K 1600 GT

Kosmicznie zaawansowane technologicznie (i kosmicznie drogie) K 1600 GT także doczekało się liftingu na bieżący sezon i także będzie obecne podczas targów Motor Show Poznań 2017. Ten zaskakująco zwinny turysta otrzymał szereg elektronicznych wspomagaczy, z quickshifterem na czele. Zupełną nowością jest inteligentny system SOS, automatycznie zawiadamiający odpowiednie służby podczas wypadku.

K 1600 GT to także adaptacyjne zawieszenie ESA drugiej generacji, które na bieżąco dostosowuje się do zmiennych warunków. GT otrzymało zmieniony zestaw przyrządów oraz przemodelowane owiewki. Nawet jeśli nie jesteście zainteresowani zakupem takiego motocykla w najbliższych latach to warto przełożyć nogę przez (bez przesadzania) obecnie jeden z najwygodniejszych turystycznych jednośladów.

Odliczamy!

Targi Motor Show Poznań 2017 startują już 6. kwietnia! My tam na pewno będziemy. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button