Tak wygląda proces produkcji BMW S 1000 RR [VIDEO]

Prace inżynieryjne, testy oraz składanie kompletnego motocykla, a to wszystko w jedynie 18 minut

W skrócie
  • BMW S 1000 RR zadebiutował na rynku w 2009 roku
  • Aktualnie model ten dostępny jest również w wyjątkowej wersji M
  • Jak wygląda proces produkcji BMW S 1000 RR?

Filmy, które przedstawiają proces budowy motocykli są dla mnie niezwykle ciekawe. Lubię przyglądać się poszczególnym etapom, ale jeszcze bardziej fascynuje mnie fakt skrupulatności oraz czystości przy składaniu poszczególnych elementów. Dziś na tapet, przepraszam, na taśmę produkcyjną bierzemy BMW S 1000 RR.

Zanim rozpoczną się jakikolwiek prace konstrukcyjne jest pomysł. Wizjonerzy marki przedstawiają swoje wytyczne, cele i spostrzeżenia, a najtrudniejsze zadanie stoi właśnie przed inżynierami, którzy słowa muszą przekuć w czyny. Nie jest to jednak proste zadanie, dlatego etap ten z perspektywy zwykłego motocyklisty może być odbierany jako monotonny i bardzo długi. Jeżeli uda się już zmodernizować dotychczasowe podzespoły, wymyślić dodatkowo coś nowego, a wszystko przejdzie pozytywne testy, w końcu rusza długo wyczekiwana produkcja. Dziś przeniesiemy się do fabryki BMW, aby przyjrzeć się kompletnemu procesowi tworzenia modelu S 1000 RR.

BMW S 1000 RR pojawił się na rynku w 2009 roku i automatycznie zrewolucjonizował świat supersportów. Imponował wysoką mocą maksymalną, świetnie się prowadził, a dodatkowo intrygował nietuzinkowym wyglądem. Niemieccy inżynierowie stworzyli prawdziwą broń torową, która na stałe zapisała się w motocyklowych kartach historii. Do dziś model ten jest cały czas produkowany i doczekaliśmy się już nawet wersji wyprodukowanej przez przedsiębiorstwo BMW M GmbH, które do jeszcze niedawna zajmowało się produkcją tylko sportowych samochodów posiadających dodatkową literę M w nazwie. Aktualnie na rynku pojawiły się już dwa wyjątkowe modele motocykli, czyli M 1000 RR oraz M 1000 R, a wszystko wskazuje na to, że już niebawem do tej ultrasportowej rodziny dołączy M 1000 XR, który zresztą znalazł się już na oficjalnej stronie BMW w zakładce z motocyklami z grupy M.

Oglądając tego typu filmy w końcu można zrozumieć ogromną skalę produkcji, ale przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, jak liczne grono inżynierów pracuje przy budowie i jak zaawansowany jest to proces. Ciągły rozwój, nowe komponenty i jeszcze bardziej udoskonalone technologie sprawiają, że motocykle niemalże cały czas są w fazie testów, gdyż co rusz na rynku pojawia się coś nowego. Jeżeli już jednak rusza produkcja to jest to standardowy schemat, który pewnie dla pracowników jest już nudny jak flaki z olejem. Dla pasjonata, garażowego dłubacza czy właściciela tego modelu z pewnością jest to ciekawy kąsek. Zasiądźcie wygodnie w fotelu, zaparzcie ulubioną kawę i zobaczcie jak zrobione jest BMW S 1000 RR.

 

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button