Aktualnie czytasz:
Szybkie ładowarki na stacjach Orlen. PKN Orlen zbuduje własną sieć
1

Orlen ogłosił, że inwestuje w sieć szybkich ładowarek do pojazdów elektrycznych, które pojawią się jeszcze w tym roku na stacjach benzynowych koncernu. Cel? Orlen chce żeby już w przyszłym roku było możliwe przejechanie przez Polskę autem elektrycznym, korzystając z nowej sieci szybkich ładowarek.

 • Szybkie ładowarki na stacjach Orlen pojawią się jeszcze w tym roku.
 • Koncern inwestuje w rozwiązania, które mają obsługiwać wszystkie dostępne w Europie pojazdy elektryczne.
 • Do 2019 roku mamy mieć możliwość przejechać elektrycznym pojazdem przez Polskę – korzystając z sieci ładowarek na stacjach Orlen.

Inwestycja w elektromobilność w Polsce, wpisująca się w strategiczne plany rozwojowe naszej gospodarki, pozwoli nam znacząco poszerzyć know-how, zdobyte między innymi na zagranicznych rynkach. Będzie również ważnym bodźcem rozwojowym dla całego rynku paliw alternatywnych w naszym kraju. Chcemy by w 2019 roku kierowcy korzystający z aut elektrycznych mogli przejechać przez całą Polskę głównymi szlakami komunikacyjnymi korzystając z naszych punktów ładowania – komentował Prezes Zarządu PKN Orlen.

Na stacjach koncernu jeszcze w tym roku powstaną 23 ładowarki o mocy 50 i 100 kW. Program przekształcania infrastruktury w kierunku obsługi pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi będzie w pierwszej fazie realizowany w latach 2018-2019.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

 • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
 • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
  • jazdy testowe Triumph
  • grill
  • 20% rabatu na odzież

Szybkie ładowarki na stacjach będą posiadać wtyczki CHAdeMO oraz CCS (prąd stały) oraz złącze Typ 2 (prąd zmienny). Dzięki temu na stacjach będzie możliwość naładowania każdego elektrycznego pojazdu dostępnego w Europie.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Stacje szybkiego ładowania pozwolą naładować akumulatory pojazdu elektrycznego z 20% do 80% w nieco ponad 20 minut. Pierwsze z nich powstaną przy popularnych trasach tanzytowych oraz w Warszawie i przy siedzibie firmy w Płocku.

Na stacjach wchodzących w skład Grupy Orlen dostępne są również inne paliwa alternatywne. W ubiegłym roku uruchomiono pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem na niemieckiej stacji Koncernu działającej pod marką star, w miejscowości Mülheim, w tym roku planowane są dalsze działania w tym obszarze. Na 35 stacjach Koncernu zlokalizowanych w Czechach można także tankować CNG.

Źródło: Orlen

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
50%
Interesujące
50%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%