Aktualnie czytasz:
Szybkie ładowarki na stacjach Orlen. PKN Orlen zbuduje własną sieć
1

Orlen ogłosił, że inwestuje w sieć szybkich ładowarek do pojazdów elektrycznych, które pojawią się jeszcze w tym roku na stacjach benzynowych koncernu. Cel? Orlen chce żeby już w przyszłym roku było możliwe przejechanie przez Polskę autem elektrycznym, korzystając z nowej sieci szybkich ładowarek.

  • Szybkie ładowarki na stacjach Orlen pojawią się jeszcze w tym roku.
  • Koncern inwestuje w rozwiązania, które mają obsługiwać wszystkie dostępne w Europie pojazdy elektryczne.
  • Do 2019 roku mamy mieć możliwość przejechać elektrycznym pojazdem przez Polskę - korzystając z sieci ładowarek na stacjach Orlen.

Inwestycja w elektromobilność w Polsce, wpisująca się w strategiczne plany rozwojowe naszej gospodarki, pozwoli nam znacząco poszerzyć know-how, zdobyte między innymi na zagranicznych rynkach. Będzie również ważnym bodźcem rozwojowym dla całego rynku paliw alternatywnych w naszym kraju. Chcemy by w 2019 roku kierowcy korzystający z aut elektrycznych mogli przejechać przez całą Polskę głównymi szlakami komunikacyjnymi korzystając z naszych punktów ładowania – komentował Prezes Zarządu PKN Orlen.

Na stacjach koncernu jeszcze w tym roku powstaną 23 ładowarki o mocy 50 i 100 kW. Program przekształcania infrastruktury w kierunku obsługi pojazdów zasilanych paliwami alternatywnymi będzie w pierwszej fazie realizowany w latach 2018-2019.

Szybkie ładowarki na stacjach będą posiadać wtyczki CHAdeMO oraz CCS (prąd stały) oraz złącze Typ 2 (prąd zmienny). Dzięki temu na stacjach będzie możliwość naładowania każdego elektrycznego pojazdu dostępnego w Europie.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Stacje szybkiego ładowania pozwolą naładować akumulatory pojazdu elektrycznego z 20% do 80% w nieco ponad 20 minut. Pierwsze z nich powstaną przy popularnych trasach tanzytowych oraz w Warszawie i przy siedzibie firmy w Płocku.

Na stacjach wchodzących w skład Grupy Orlen dostępne są również inne paliwa alternatywne. W ubiegłym roku uruchomiono pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem na niemieckiej stacji Koncernu działającej pod marką star, w miejscowości Mülheim, w tym roku planowane są dalsze działania w tym obszarze. Na 35 stacjach Koncernu zlokalizowanych w Czechach można także tankować CNG.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Źródło: Orlen

Jaka jest Twoja reakcja?
50%
0%
0%