BMW R 18 w customowej wersji Blechmann. Dwukołowy wehikuł, który zatrzymał czas!

Piękno może być rzeczą umowną, ale kunszt tworzenia widać w tym motocyklu na każdym kroku

W skrócie
  • Blechmann R 18 - motocykl customowy, który zatrzymuje czas
  • BMW R 18, które wygląda jak wehikuł czasu?

O tym, że na bazie BMW R 18 powstanie wiele pięknych motocykli customowych wiedzieliśmy jeszcze przed premierą tego nietuzinkowego już w stanie fabrycznym motocykla. Na efekty WOW! spod rąk renomowanych w branży autorów nie trzeba było długo czekać. Oto Blechmann R 18, czyli kolejna dwukołowa perełka oparta na największym bawarskim bokserze.

Ta arcyciekawa wizja jeżdżącego dzieła sztuki jest autorstwa Bernarda Naumanna – austriackiego customizera, znanego także pod pseudonimem Blechmann, co można przetłumaczyć jako „metaliczny”. Faktem jest, że gość nie owija w bawełnę i tworzy piękne i ponadczasowe nadwozia z arkuszy blachy.

Customowy motocykl BMW R 18: maszyna marzeń?

Otóż Blechmann jest jednym z tych szczęśliwców, którym dane było podjąć współpracę z BMW i przekuć dla nich swoje poczucie estetyki w niepowtarzalny motocykl customowy. Potężny bokser o pojemności 1800 cm³ wpasowany jest fabrycznie w bardzo gustowną ramę, dlatego autor dokonał jedynie minimalnych zmian tego elementu, wykorzystując jednocześnie jedynie fabryczne elementy mocujące. BMW R 18 custom BMW R 18 custom

Jak twierdzi sam autor, efekt końcowy nie był zaplanowany już na początku, a po prostu kształtował się w miarę postępów prac. Pełen freestyle!

BMW R 18 jak żaden inny motocykl BMW przed nim podąża za tradycją historycznych jednośladów BMW. Zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym czerpie inspirację ze słynnych modeli, takich jak BMW R 5, ponownie skupiając uwagę na istocie motocykla. Dlatego Bernhard Naumann przy tworzeniu Blechmanna R 18 zdecydował się jedynie na minimalne modyfikacje ramy i rozwiązań technicznych oraz wykorzystał tylko oryginalne punkty mocowania.

BMW R 18 Spirit of Passion: Customowa wizja wehikułu czasu na dwóch kołach [wideo]

Definicja customizacji.

Blechmann nie postrzega swojej pracy jako klasycznej „customizacji”. — Pracę zaczynam od usunięcia części oryginalnej wersji, aż pozostanie „białe płótno”. Projekt rozwija się w miarę postępu prac. Nazywam to „rapid prototyping w stylu Blechmanna” — mówi customizer. Dlatego jego warsztat jest tak wyjątkowy.

Nad stylistyką i wykonaniem Blechmann pracuje najczęściej sam. W razie potrzeby korzysta z pomocy starannie dobranych profesjonalistów.

— Sam nie zdołasz nic zrobić na tym świecie, ale cieszę się, że mam do dyspozycji niezawodnych ludzi. — podsumowuje Blechmann. BMW R 18 custom BMW R 18 custom BMW R 18 custom BMW R 18 custom BMW R 18 custom

Niskie i długie nadwozie o odważnych liniach, które przykuwają wzrok. Do tego ogrom wymuskanych detali i naturalne materiały. Całość okraszona hipnotyzującą przednią lampą z sześcioma pokaźnymi soczewkami diod LED. Tak właśnie powinien wyglądać motocykl customowy najwyższych lotów. Szacuneczek dla autora!

BMW R 18 custom

BMW R 18 custom BMW R 18 custom BMW R 18 custom

Nie każdy musi lubić motocykle customowe. Nie do każdego również musi przemawiać linia i wygląd tego motocykla. Ale każdy powinien docenić kunszt autora, staranność wykonania i niecodzienność motocykla Blechmann R 18. My lubimy motocykle inne niż wszystkie i lubimy BMW R 18, dlatego już zamawiamy plakat z tym sprzętem na redakcyjną ścianę. Blechmann R 18 zdecydowanie umili każde wnętrze. A najpiękniej wyglądałby w moim garażu…

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button