Aktualnie czytasz:
Suzuki Hayabusa 2019 z półautomatyczną skrzynią biegów? Pierwsze patenty
0

Turbo? Duża pojemność? A może automatyczna skrzynia? Plotek na temat Suzuki Hayabusy 2019 ciąg dalszy. 

Czas leci szybko, bardzo szybko – w przyszłym roku będziemy obchodzić 20-lecie legendarnej już Hayabusy. To bez wątpienia świetna okazja na pokazanie nowego modelu, zwłaszcza, że z grudniem 2018 Suzuki nie będzie mogło sprzedawać obecnego w ofercie GSX1300R.

Plotek na temat nowego modelu jest sporo. Mówi się o pojemności zbliżonej nawet do 1500 ccm, ale także o mniejszej jednostce napędowej wyposażonej w system doładowania (wzorem Kawasaki H2).

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

ZOBACZ TAKŻE: Suzuki Hayabusa 2018: To w końcu powstanie, czy nie powstanie?

W Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Japonii Suzuki zarejestrowało trzy nowe patenty, a jednym z nich jest półautomatyczna skrzynia biegów. Do ilustracji rozwiązania posłużyła Hayabusa właśnie. Nie jest to rozwiązanie znane z Hondy, czyli automatyczna skrzynia dwusprzęgłowa. Suzuki postawiło na nieco bardziej tradycyjne rozwiązanie – półautomatyczną skrzynię manualną (AMT), która obsługuje się tradycyjnie, używają dźwigni zmiany biegów.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Oczywiście, rozwiązanie to mogłoby trafić do dowolnego modelu, ale nie da się ukryć, że wpisuje się idealnie w sposoby w jakie używana jest Hayabusa (szybka turystyka).

Jak ktoś mądry zażartował: półautomatyczna skrzynia w Hayabusie pomoże tym, którzy wybierają ją na pierwsze moto. I coś w tym jest…

Źródło: motorcycle.com

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
50%
Interesujące
50%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%