Aktualnie czytasz:
Suzuki Hayabusa 2019 z półautomatyczną skrzynią biegów? Pierwsze patenty
0

Turbo? Duża pojemność? A może automatyczna skrzynia? Plotek na temat Suzuki Hayabusy 2019 ciąg dalszy. 

Czas leci szybko, bardzo szybko – w przyszłym roku będziemy obchodzić 20-lecie legendarnej już Hayabusy. To bez wątpienia świetna okazja na pokazanie nowego modelu, zwłaszcza, że z grudniem 2018 Suzuki nie będzie mogło sprzedawać obecnego w ofercie GSX1300R.

Plotek na temat nowego modelu jest sporo. Mówi się o pojemności zbliżonej nawet do 1500 ccm, ale także o mniejszej jednostce napędowej wyposażonej w system doładowania (wzorem Kawasaki H2).

ZOBACZ TAKŻE: Suzuki Hayabusa 2018: To w końcu powstanie, czy nie powstanie?

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

W Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Japonii Suzuki zarejestrowało trzy nowe patenty, a jednym z nich jest półautomatyczna skrzynia biegów. Do ilustracji rozwiązania posłużyła Hayabusa właśnie. Nie jest to rozwiązanie znane z Hondy, czyli automatyczna skrzynia dwusprzęgłowa. Suzuki postawiło na nieco bardziej tradycyjne rozwiązanie – półautomatyczną skrzynię manualną (AMT), która obsługuje się tradycyjnie, używają dźwigni zmiany biegów.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Oczywiście, rozwiązanie to mogłoby trafić do dowolnego modelu, ale nie da się ukryć, że wpisuje się idealnie w sposoby w jakie używana jest Hayabusa (szybka turystyka).

Jak ktoś mądry zażartował: półautomatyczna skrzynia w Hayabusie pomoże tym, którzy wybierają ją na pierwsze moto. I coś w tym jest…

Źródło: motorcycle.com

Jaka jest Twoja reakcja?
50%
0%
0%