125 ccm
Aktualnie czytasz:
Statystyki rejestracji nowych motocykli: Romet liderem (sierpień 2014)
0

Sprzedaż nowych motocykli na polskim rynku wzrosła w tym roku o 25.1% (narastająco w okresie styczeń – wrzesień 2014) w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Na szczycie Romet (+41.2%) oraz Yamaha (+85%).

Nowe dane PZPM na podstawie danych CEP, MSW wskazują, że wszystkie marki, prócz Suzuki notują spore wzrosty w niemal wszystkich segmentach pojemności.

PozycjaMarkaRok narastająco Styczeń – Wrzesień
2014Udział %2013Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS149017,9%105515,9%41,2%
2YAMAHA110113,2%5959,0%85,0%
3BMW87110,5%66910,1%30,2%
4HONDA83310,0%71410,7%16,7%
5JUNAK5536,7%3855,8%43,6%
6KAWASAKI4935,9%4506,8%9,6%
7HARLEY-DAVIDSON4335,2%4036,1%7,4%
8KYMCO4245,1%2363,6%79,7%
9SUZUKI4135,0%4586,9%-9,8%
10KTM4014,8%3034,6%32,3%
RAZEM 1-10701284,3%526879,3%33,1%
POZOSTAŁE MARKI130215,7%137820,7%-5,5%
RAZEM8314100%6646100%25,1%

Tak optymistyczne liczby w sporej mierze mają swoją genezę w segmencie 125 ccm, który w tym sezonie okazał się prawdziwym hitem za sprawą nowych przepisów. Największym beneficjentem nowelizacji prawa są Romet (+49.5%), Junak (+94.1%) oraz Kymco (+138.2%). Pozostałe marki łącznie zanotowały 119.5% wzrost.

Takie dane pozwalają bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość, co z pewnością zmotywuje przedstawicieli poszczególnych marek do rozszerzenia swojego portfolio motocykli i skuterów 125 ccm w sezonie 2015.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%