125 ccm
Aktualnie czytasz:
Statystyki rejestracji nowych motocykli: Romet liderem (sierpień 2014)
0

Sprzedaż nowych motocykli na polskim rynku wzrosła w tym roku o 25.1% (narastająco w okresie styczeń – wrzesień 2014) w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Na szczycie Romet (+41.2%) oraz Yamaha (+85%).

Nowe dane PZPM na podstawie danych CEP, MSW wskazują, że wszystkie marki, prócz Suzuki notują spore wzrosty w niemal wszystkich segmentach pojemności.

PozycjaMarkaRok narastająco Styczeń – Wrzesień
2014Udział %2013Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS149017,9%105515,9%41,2%
2YAMAHA110113,2%5959,0%85,0%
3BMW87110,5%66910,1%30,2%
4HONDA83310,0%71410,7%16,7%
5JUNAK5536,7%3855,8%43,6%
6KAWASAKI4935,9%4506,8%9,6%
7HARLEY-DAVIDSON4335,2%4036,1%7,4%
8KYMCO4245,1%2363,6%79,7%
9SUZUKI4135,0%4586,9%-9,8%
10KTM4014,8%3034,6%32,3%
RAZEM 1-10701284,3%526879,3%33,1%
POZOSTAŁE MARKI130215,7%137820,7%-5,5%
RAZEM8314100%6646100%25,1%

Tak optymistyczne liczby w sporej mierze mają swoją genezę w segmencie 125 ccm, który w tym sezonie okazał się prawdziwym hitem za sprawą nowych przepisów. Największym beneficjentem nowelizacji prawa są Romet (+49.5%), Junak (+94.1%) oraz Kymco (+138.2%). Pozostałe marki łącznie zanotowały 119.5% wzrost.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Takie dane pozwalają bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość, co z pewnością zmotywuje przedstawicieli poszczególnych marek do rozszerzenia swojego portfolio motocykli i skuterów 125 ccm w sezonie 2015.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%