Śmieci na drodze mogą zabić motocyklistę?

Wedle Kodeksu zaśmiecanie dróg jest stwarzaniem niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Drobny element pozostawiony na jezdni potrafi przy dużych prędkościach zmienić tor jazdy dużej osobówki, a co dopiero skutera. Ten film ma na celu uwypuklić problem, który istnieje nie tylko w Polsce. Istnieją jedynie dwa morały do tego materiału: Patrz pod koła i nie zaśmiecaj.

PS. Oczywistym jest, że nikt nie przeżył tego zdarzenia.

Fot.: YouTube

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

8 opinii

  1. masakra, myślałem że tylko w Polsce taka znieczulica. na skuterzyste co cię jakiś czas temu zabił na poniatoszczaku to podobno nawet trąbili jak leżał bo korek spowodował.

  2. Ciężko, żeby się zatrzymywać na autostradzie i zbierać, ale nikt nawet nie dawał znaków i nie zwalniał. Kierowcy widocznie uważali, że te fragmenty są za małe by mogły zaszkodzić :/

    W ostatnią środę miałem sam podobną sytuację samochodem. Po burzy za zakrętem były kawałki drewna na drodze. Nie wyhamowałem i większy fragment porządnie uderzył w podwozie. Podobnie było z piaskiem naniesionym na drogę. Z daleka wydawało się to cieniutka warstwa, a gdy podjechałem bliżej, okazało się, że wygląda to prawie jak kanion kolorado w wersji mini. Tyle, że tutaj zdążyłem zwolnić na tyle, by przejechać bezpiecznie.

  3. Normą na naszych drogach stały się śmieci. Szczególnie popularne są opakowania po spożytych posiłkach w McDonaldzie. Eh…. brak słów

  4. Zastanawiam się gdzie nakręcono ten filmik? ale sądząc po europejskich autach, myślę że na niemieckiej autobahnie, gdzie nie ma limitu v-max. Jak widać ogromna prędkość w połączeniu z drobną przeszkodą, potrafi zrobić swoje. Ktoś się jednak zatrzymał bo jest film, dlatego inni przejeżdżali..

  5. To, że nikt się nie zatrzymał to pewnie dlatego, że jest zakaz postoju i zatrzymywania się na autostradach poza miejscami do tego wyznaczonymi. Ale co ktoś by tam zrobił, w tym wraku musiała być niezła sieczka. Niestety, samo życie ten filmik…

  6. Michał, jak to nikt się nie zatrzymał, a kto zrobił filmik i dzwonił na 112? W razie wypadku włącza się awaryjne i udziela się pomocy, wzywa pogotowie i policję. Skoro już ktoś stał, to po co inni mieliby się zatrzymywać skoro nie byli nawet świadkami zdarzenia? Gapiostwo, tak popularne w naszym kraju, na nic nikomu nie jest potrzebne..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button