Sprzedali 100 mln motocykli, a w Europie prawie nikt o nich nie słyszał…

W skrócie
  • Marka motocykli Hero to niesamowita skala zdolności produkcyjnych
  • W Azji dzienna sprzedaż przerasta roczny popyt w Polsce
  • Historia marki Hero jest na tyle intrygująca, że z pewnością poruszy jutro ten temat inny portal motocyklowy na literę M.

Kiedy myślicie o największych producentach motocyklowych, na pewno przed oczami macie Hondę, Yamahę czy Bajaja. Mało jednak kto myśli o takim producencie jak Hero, firmie która dosyć szybko zbliża się do liczby 100 mln sprzedanych motocykli.

Trzeba jasno powiedzieć, że Hero olbrzymi wolumen produkcyjny oraz sprzedażowy zawdzięcza dużej popularności na rodzimym, czytaj indyjskim rynku. Poza tym nie mały wpływ na popularność marki Hero była wieloletnia kooperacja z Hondą. O tym jak bardzo popularne i cenione są w Azji jednoślady Hondy wiemy wszyscy. Dzisiaj Hero jest osobnym tworem korporacyjnym i już niebawem świętować będzie 100 mln wyprodukowanych oraz sprzedanych jednośladów.

Hero. Jeden z najpopularniejszych producentów świata

Poza tym niezwykle istotny dla sukcesu producenta jest fakt, że motocykle Hero sprzedawane są głównie w Indiach. Kraj ten, pod kątem logistyki, zdominowany jest przez jednoślady. Hero toczy zacięty bój z Bajajem o rynek motocykli, ale ma jeszcze wiele do zrobienia. Co prawda w rękach marki Hero znajduje się blisko połowa rynku motocyklowego w Indiach, ale to Bajaj jest jedną z najbardziej cenionych marek motocyklowych świata. Tuta należy zaznaczyć, że jednoślady Bajaj sprzedawane są na całym świecie, a także w Europie. Ekspansja Hero na rynek starego kontynentu dopiero jest przed nami, ale już teraz widzimy, za sprawą obecności np. w Rajdzie Dakar, że Hero zaciera ręce i szykuje skok na Europę.

W związku z ogromnym wolumenem sprzedażowym swoich motocykli, Hero może być traktowane jako jeden z najpopularniejszych producentów świata, chociaż wynik 100 mln sprzedanych motocykli zawdzięcza głównie rynkowi indyjskiemu.

Motocykle Hero

Hero MotoCorp Limited została założona w styczniu 1984 roku i początkowo nosiła nazwę Hero Honda. Hero zaliczana jest obecnie do największych producentów motocykli na świecie. Ich jednoślady sprzedawane są w krajach Ameryki Łacińskiej, Afryki i przede wszystkim Azji. Jedną z najciekawszych informacji ostatnich miesięcy jest podpisanie umowy z marką Harley-Davidson na produkcje motocykli HD mniejszych pojemności, które będą sprzedawane w Indiach. Z przecieków wiemy również, że Hero pracuje nad motocyklem elektrycznym, który ma trafić do Europy. Jeśli producent faktycznie zamierza wejść do Europy, to kwestią czasu jest zaprezentowanie światu motocykli większych pojemności. Czy tak się stanie? Pożyjemy, zobaczymy.

 

 

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Tobiasz Kukieła

Dziennikarz motoryzacyjny, fotograf, reportażysta. Na motocyklach jeździ od dzieciaka i cały czas odczuwa potrzebę rozwijania swoich umiejętności jeździeckich. Jest złomiarzem z powołania - zdecydowanie częściej kupuje motocykle niż je sprzedaje. Czy to jego problem?

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button