Kiedy zaczyna się sezon motocyklowy? Dlaczego dopiero teraz?

Ostatnio jakoś wiosny za oknami nie widać. Deszcz, totalny brak słońca. Jesień, po prostu jesień mamy tej wiosny. Wielu zła aura nie odstraszyła i już od dobrych kilku tygodni śmiga na dwóch kółkach. Czas teraz na mnie. Koniec z korkami i dużym spalaniem! Czas na wolność.

Pogoda mnie najzwyczajniej odstraszyła od skutera. Gdzieś tam trochę się pojeździło, ale bardziej rekreacyjnie, niż typowo pragmatycznie. Mój skuterowy sezon to niemal całkowite zastąpienie samochodu, a dziennie potrafię śmignąć ze 100 km po mieście. Auto zostawiam na okazje specjalne. Zakupy, dłuższe wyjazdy służbowe, przewiezienie kogoś, względnie czegoś... Bzdurą moim zdaniem jest stanie w korkach w trzydziestostopniowym upale z włączoną klimą. Tym bardziej, że w puszcze nic ode mnie nie zależy. Nie mogę wpłynąć na korki, których często nie da się przewidzieć. To loteria i codzienne zadawanie sobie tych samych pytań: Zdążę, nie zdążę, lepiej tędy, czy tamtędy. Uda się przeskoczyć, czy zostanę do środku skrzyżowania, bo to nagle się zatka?

Koniec z tym, uzbrajam się w ciuchy i jutro odbieram skuter. Mam nadzieję, że przed nami wszystkimi piękny, długi, słoneczny sezon, pełen sympatycznych spotkań.

PS. Widzimy się na Grillu Skuterowo.com w najbliższą sobotę w Warszawie.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Inne publikacje na ten temat:

6 opinii

 1. Męska decyzja 😀
  Ja taka podjąłem 20 lutego i m.in. dlatego od poniedziałku mój Touran stoi w garażu a ja leże w łóżku i leczę gardło oraz zatoki …
  Na szczęście dziś kończy mi się zwolnienie , w poniedziałek do pracy a jutro o ile pogoda dopisze ( a ponoć ma być 🙂 ) nadrabiam zaległości i śmigam Lublin – Nałęczów – Kazimierz Dolny !

  A co do korków : niech w nich stoją wygodniccy oraz Ci którzy lubią tracić czas i pieniądze na takie wątpliwe „atrakcje” !

  A my ?

  WOLNOŚĆ i zawsze do przodu :DDD

  Pozdrawiam !

 2. Brawo.
  Ja śmigam na skuterze do pracy od 10 marca.Koledzy pytają czy mi nie zimno ale jak ktoś jest przyzwyczajony niskiej temperatury to nie sprawia problemu.Kilka razy zmokłem ale cóż takie uroki.Mnie to jednak nie przeraża i będę jeździł tak jak w zeszłym sezonie do połowy listopada(oczywiście jeśli nie będzie biało albo temp na -)

  Wolność panuje!!
  Pozdrawiam

 3. Dobry wybór! 🙂

  Ja już śmigam tak pod koniec marca do teraz. Jak „leje” bardzo to skuter stoi nieużywany, lecz widzę taką mżawkę lub deszcz przelotny, to jak to mówią „Chcieć to móc!” i śmigam. Trochę mokry, lecz przyjemność na dwóch kółkach nic nie zastąpi. Oczywiście wybieram dni słoneczne lub jak nie pada. Lecz jak muszę w brzydki dzień to trudno. Mam do pokonania zaledwie 26km, to deszcz mnie bardzo nie złapię, więc mogę „uciec”.

  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button