Romet 2017 = MEGA zabawa #2 Na Winklach (Division 125, ADV 400, ADV 250, Z-One R)

Hej! W dzisiejszym odcinku zapraszamy Was na prezentację modeli 2017 Rometa. Wśród nich większość nowości i kilka premier. Jest chociażby ADV 125, SCMB 125 i SCMB 250, w końcu także zahomologowany Classic 400 z wózkiem bocznym oraz zupełnie nowy Ogar Legend. Mnie najbardziej interesuje oczywiście ADV 400, największy z rodziny ADV.

Już dobrze, dobrze. Kanapa w Z One R odpadła, bo była nieprzypięta. Problem się nie powtórzył. Po krótkiej przerwie z kolegą Andrzejem podmieniliśmy się motocyklami, dzięki czemu miałem okazję sprawdzić nowy model Division 125. A sprawdzaliśmy go w prawie sportowych warunkach.

Fakt, nie jestem fanem wyglądu Division, który w mojej opinii jest mocno przesadzony, ale jako jedna topowych 125-ek w gamie Rometa Division spisuje się całkiem przyzwoicie na drodze. Zwłaszcza w kwestii osiągów, co zresztą powinno być widać.  Mimo to wolałbym dorzucić kilka stówek i kupić Z One R.

Może i dobrze, że nasze lokalne Tourist Trophy przerwała ogromna burza z piorunami. Nie mieliśmy wyboru i musieliśmy czymś się zająć. Ja zagadywałem ludzi. Ot np. tych gości.

Ponad godzina w terenie nieco mnie zmęczyła. Zregenerowaliśmy siły i zabraliśmy się za nowość w ofercie RMT. Czyli… PITbajki! Pozostawiam Was z obrazkami z pitbajków, które w sumie nie wymagają komentarza.

Podsumowując? Romet w tym roku rozszerza ofertę. Obok nowych lub zaktualizowanych 125-tek pojawiają się także duże motocykle – tak jak zapowiadano. Czas pokaże, jak nowe sprzęty będą radzić sobie na rynku. Na pewno dobrze radzić będą sobie pitbajki, które dostępne są w dwóch wersjach rozmiaru kół, a już niedługo także w różnych wersjach silnikowych. Te znajdziecie w katalogu RMT – marki należącej do Rometa. Jak tak dłużej pomyślę, to nie narzekałbym, gdyby taki pitbajk – lub dwa – znalazł się na dłużej w moim garażu…

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button