Prawo jazdy na „motor” 2018. Ile kosztuje prawo jazdy w 2018? 

Ile zapłacimy w 2018 roku za kurs oraz egzamin na prawo jazdy kategorii A? Ile kosztuje prawko na „motor”? Odpowiadamy!

Motocyklowe prawo jazdy kategorii A uprawnia do poruszania się motocyklami o dowolnej pojemności i mocy, czterokołowcami lekkimi (do 350 kg) i motorowerami. Żeby podchodzić do egzaminu na prawo jazdy kategorii A musimy mieć skończone 24 lat lub 20 lat w przypadku posiadania wcześniej kategorii A2. Oczywiście, możliwość podejścia do państwowego egzaminu determinuje także ukończenie kursu w wybranym przez nas ośrodku szkoleniowym. Jak plasują się ceny kursów?

Ceny potrafią być bardzo zróżnicowane, tak jak i w latach poprzednich. Najtańsze kursy jakie udało nam się znaleźć startują od 799 zł, przy czym średnią ceną za motocyklowy kurs jest minimum 1100 zł. W większych miastach zapłacimy 1400-1500 zł, a renomowane szkoły życzą sobie za szkolenie nawet 1890 zł.

Ceny wahają się także w zależności od tego ile godzin praktycznych i teoretycznych oferuje dana szkoła. Wiele szkół oferuje także dodatkowe szkolenia z techniki jazdy czy pierwszej pomocy w cenie.

Cena kursu na prawo jazdy na „motor” 2018:

  • 799 zł do 2000 zł
  • min. 30 godzin teoretycznych
  • min. 20 godzin praktycznych

Egzamin i wydanie dokumentu – prawo jazdy kat. A 2018:

  • egzamin teoretyczny – 30 zł
  • egzamin praktyczny – 180 zł
  • wydanie dokumentu 100,50 zł
[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

10 opinii

  1. Ja dorabiałem kat A w wrzesnku 2017 po podliczeniu wszyskiego czyli fotograf, lekarz 200 zl +szkolenie 1200 ,egzaminy i kasa na paliwo by dojechac wlasnym autem do miejsca nauki ( bo to nie kat B ze instruktor po nas przyjedzie) wyniosło mnie 2000 zł

  2. Jestem za tym żeby było drożej, dużo drożej to piraty nie będą się pałentały po mieście. Do kościoła choćta a nie hałasować . Polska to kraj starzejących się ludzi i tacy ustalają nam prawo. Im prawo jazdy droższe a kategorii więcej tym bardziej Państwo może zarobić na VAT a centra na egzaminach. Rozumiem podział na te wszystkie pojemności ale zanim się dojdzie do tej wymarzonej kategorii to mamy na golfa 4. Efekt jest odwrotny bo młodzi jeżdżą na motorowerach bez żadnych uprawnień lub się tym nie interesują i mamy pokolenie facebooka i spodni rurek które przychodzi do mnie bo nie potrafi nawet samo ustawić wysokości siodełka w rowerze. Tak jestem prostym Januszem i pozdrawiam Krystyne i PolAndRock

  3. Ja zdawałem kat.A w lipcu 2017. Wszystko od zapisania się na kurs do otrzymania dokumentu do ręki wyniosło 1800zł. Dojazdów nie liczę ponieważ jeździłem na 125tce, więc prawie za darmo ^^

  4. Gra nie warta świeczki lepiej zrobić na kat. B I KUPIĆ 125 mamy prawko na autko i motor a w planach jest rozszerzenie po pięciu latach jazdy na B bez mandatu tzn: do 3 punktów karnych na kolejną kategorię !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button