Aktualnie czytasz:
Pilne: Posiadacze prawa jazdy B będą mogli prowadzić motocykle do 450 ccm

Komisja Sejmowa przychyliła się do licznych interpelacji skierowanych do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Powstał projekt za sprawą którego posiadacz prawa jazdy kategorii B wkrótce będzie mógł prowadzić jednoślad do nawet 450 ccm bez konieczności uzyskania dodatkowych uprawnień kategorii A.

 

Druk Sejmowy A-13932 zawiera kolejny projekt nowelizacji Ustawy o Kierujących Pojazdami. W punkcie czwartym dodano dodatkowe wytyczne dotyczące kierowców, którzy posiadają prawo jazdy od co najmniej 6 lat.

4) prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat. Osobę posiadającą prawo jazdy kategorii B od co najmniej 6 lat uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 450 cm3, mocy nieprzekraczającej 36 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0.6 kW/kg.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

(…)

Ustawa wchodzi w życie po 12 miesiącach od dnia jej ogłoszenia.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

To musisz wiedzieć: Za brak butów motocyklowych dostaniesz wkrótce mandat. Nowy pomysł Komisji Europejskiej

Co to oznacza? Projekt zakłada, iż każdy właściciel prawa jazdy B będzie mógł poruszać się motocyklem o pojemności silnika do 450 ccm, pod warunkiem, że posiada uprawnienia co najmniej od 6 lat. Może to oznaczać kolejną rewolucję na polskich drogach.

Doświadczenie z 2014 roku pokazuje, iż wysoki stopień determinacji może sprawić, że proponowane zmiany wkrótce zostaną skierowane do prac obu izb parlamentu.

Specjaliści zgodnie przyznają, że przedstawicielom Komisji Infrastruktury może zależeć na zjednaniu sobie kierowców przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Jednocześnie podkreśla się, że „bezpieczeństwo publiczne zostaje wystawione na ogromną próbę. Populistyczne głosy słychać tym dosadniej, im bliżej bieżącej kadencji Sejmu” – przyznaje Lech Augustyn, opozycyjny członek Komisji. 

I jeszcze jedno. Dzisiaj jest pierwszy kwietnia i mamy niezły ubaw. Nie wierzcie nam dzisiaj w nic co rodzi się w naszych głowach. Nie mniej, byłoby fajnie jakby coś takiego naprawdę wprowadzono, prawda?

Jaka jest Twoja reakcja?
66%
2%
8%
32 Komentarze
1 2 3 4