Pilne: Posiadacze prawa jazdy B będą mogli prowadzić motocykle do 450 ccm - Opinie, Forum i Dane Techniczne Jednoślad.pl

Pilne: Posiadacze prawa jazdy B będą mogli prowadzić motocykle do 450 ccm

Komisja Sejmowa przychyliła się do licznych interpelacji skierowanych do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju. Powstał projekt za sprawą którego posiadacz prawa jazdy kategorii B wkrótce będzie mógł prowadzić jednoślad do nawet 450 ccm bez konieczności uzyskania dodatkowych uprawnień kategorii A.

[trending]

 

Druk Sejmowy A-13932 zawiera kolejny projekt nowelizacji Ustawy o Kierujących Pojazdami. W punkcie czwartym dodano dodatkowe wytyczne dotyczące kierowców, którzy posiadają prawo jazdy od co najmniej 6 lat.

4) prawo jazdy kategorii B uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0,1 kW/kg pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat. Osobę posiadającą prawo jazdy kategorii B od co najmniej 6 lat uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 450 cm3, mocy nieprzekraczającej 36 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającym 0.6 kW/kg.

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

(...)

Ustawa wchodzi w życie po 12 miesiącach od dnia jej ogłoszenia.

To musisz wiedzieć: Za brak butów motocyklowych dostaniesz wkrótce mandat. Nowy pomysł Komisji Europejskiej

Co to oznacza? Projekt zakłada, iż każdy właściciel prawa jazdy B będzie mógł poruszać się motocyklem o pojemności silnika do 450 ccm, pod warunkiem, że posiada uprawnienia co najmniej od 6 lat. Może to oznaczać kolejną rewolucję na polskich drogach.

Doświadczenie z 2014 roku pokazuje, iż wysoki stopień determinacji może sprawić, że proponowane zmiany wkrótce zostaną skierowane do prac obu izb parlamentu.

Specjaliści zgodnie przyznają, że przedstawicielom Komisji Infrastruktury może zależeć na zjednaniu sobie kierowców przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Jednocześnie podkreśla się, że "bezpieczeństwo publiczne zostaje wystawione na ogromną próbę. Populistyczne głosy słychać tym dosadniej, im bliżej bieżącej kadencji Sejmu" - przyznaje Lech Augustyn, opozycyjny członek Komisji. 

I jeszcze jedno. Dzisiaj jest pierwszy kwietnia i mamy niezły ubaw. Nie wierzcie nam dzisiaj w nic co rodzi się w naszych głowach. Nie mniej, byłoby fajnie jakby coś takiego naprawdę wprowadzono, prawda?

Inne publikacje na ten temat:

34 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button