Nowości Ducati 2016: XDiavel, Multistrada 1200 Enduro i Monster 1200 R

Spore poruszenie na Moto Expo wzbudziły nowości Ducati na rok 2016. Największe emocje budzi nowy XDiavel, który poraża nie tylko osiągami, ale także fenomenalnym designem. Poznaliśmy także nową Multistradę 1200 Enduro oraz Monstera 1200 R.

Nowy XDiavel to topowa maszyna z oferty włoskiego producenta. Ten cruiser do wydatek niemal 100 000 zł. Jeśli ktokolwiek z Was ma wolną taką ilość gotówki to naprawdę nie powinien się ani chwili zastanawiać. Motocykl przyciąga wzrok jak magnes, a rasowe 1 300 ccm zrywa asfalt, generując 156 KM!

Pojawiła się także Multistrada 1200 Enduro, czyli włoska odpowiedź na BMW GS czy Yamahę Super Tenere. Turystyczne Ducati zostało zaprojektowane w typowy dla makaroniarzy sposób.

Damian Śmigielski, Jednoślad.pl. Jestem teraz na stoisku Ducati. Jest ze mną Michał Dudek, który opowie nam troszkę o nowościach Ducati na rok 2016.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Dla Ducati rok 2016 jest dosyć ważnym rokiem, gdyż akurat jest to 90-lecie istnienia firmy. Ducati przygotowało wiele atrakcyjnych, porywających modeli na ten rok. Jednym z takich głównych jest Xdiavel. Motocykl, który jest połączeniem dwóch skrajności, stąd też ten X, bo łączy w sobie cruisera, czyli motocykl z pozycją z wysuniętymi do przodu nogami, a jednocześnie jest esencją włoskiego motocykla, który charakteryzuje się wielką dynamiką, emocjami i dużymi wrażeniami z jazdy.
Ale czy bardzo różni się od poprzedniego Diavela? Bo poprzedni już był teleportatorem i przy tej mocy to pamiętam, że potrafił mnie o 300 metrów przenieść w ułamku sekundy i nawet tego nie zauważałem.
Tutaj jest zupełnie nowy silnik. To nie jest ten silnik, który jest w Diavelu. Z resztą warto zwrócić uwagę i porównać sobie te dwa motocykla. One nie różnią się tylko silnikiem, ale także ramą. To jest zupełnie inna konstrukcja. Ten silnik ma trochę inną charakterystykę. On ciągnie od dołu, ma duży moment od samego dołu, a jednocześnie ma porządne i porywające osiągi. Myślę, że tutaj wrażenia z jazdy mogą być jeszcze lepsze niż w przypadku Diavela.

A czy poza Diavelem coś nowego?
Tak, mamy też nową Multistrade 1200 w wersji Enduro. To jest też coś przełomowego, jeżeli chodzi o Ducati, bo nigdy wcześniej takiego motocykla nie było. Ducati nazywa to, że to jest dzika strona Ducati. Motocykl, którym można pojechać w daleką podróż, a jednocześnie zaszyć się w różne zakamarki, pojechać drogami, które nie są często ujeżdżane. Można swobodnie tym motocyklem się przemieszczać.

Jeżeli miałbyś wybrać swój motocykl Ducati to który by to był?
Nie wiem, czy nie byłaby to kolejna nowość na 2016, a mianowicie Monster 1200 R. To jest najmocniejszy Naked w historii Ducati i naprawdę ten motocykl wygląda ewidentnie atrakcyjnie i porywająco. To jest ikona, jeżeli chodzi o motocykle Ducati i motocykle typu Naked, a w tym wydaniu, gdzie ma jeszcze ładniej skrojony tył, stylistyka tego motocykla jest naprawdę ekscytująca.
Dasz mi się nim przejechać?
Jak będziesz grzeczny!
Bardzo dziękuję.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zobacz jeszcze
Close
Back to top button