125 ccm
Aktualnie czytasz:
Nowe jednoślady od Zipp 2016: Zipp VZ-4 125 oraz Zipp Quantum Max 125
3

Razem z Agnieszką Zimowską z Zipp rozmawiamy o dwóch nowych propozycjach na nowy sezon. To Zipp VZ-4 125 oraz Zipp Quantum Max 125, które pojawiły się nie tylko na targach Kielce Moto – Expo 2015, ale w salonach sprzedaży. Marka postanawia rozwijać portfolio sportowych i turystycznych sprzętów.

Zipp VZ-4 125 to następna znanego już VZ-3. Motocykl w stosunku do poprzednika zyskał nieco za długości. Zadbano także o nieco niższy środek ciężkości, przez co poprawiono jego prowadzenie. Na pierwszy rzut oka VZ-4 jest bardziej agresywny i podkreśla swoje sportowe ambicje.

Z kolei  Zipp Quantum Max 125 to typowo turystyczny skuter na prawo jazdy B. Spore rozmiary zapowiadają komfortowe doznania z jazdy, niestety kosztem dynamiki. Sprzęt jest wyposażony w komplet świateł ledowych, gniazdo USB, a także radio.

Dzisiaj razem z nami jest Agnieszka Zimowska z Zippa, bo właśnie podczas trwających Kielce Moto Expo 2015 zawędrowaliśmy tutaj celem obejrzenia dwóch pra-premier, które już są w przedsprzedaży. Jeden skuter i jeden sportowy motocykl 125. Co to jest?
Witam serdecznie. W modelach przedpremierowych prezentujemy dzisiaj Państwu skuter w kategorii pojazdów Maxi, skuter Quantum Max 125. Jest to skuter dedykowany dla osób, które cenią sobie komfort jazdy, ale również innowację i nowoczesność. Bardzo bogato wyposażony w nowoczesny design, oświetlenie pełne, ledowe. Bardzo nowoczesne zegary nawiązujące do nowoczesnej stylistyki samochodowej, bardzo wygodna kanapa, dwuosobowa, jak również funkcję dodatkowe – radio FM, radioodtwarzacz mp3, wbudowana karta SD z czytnikiem portu USB i fajne rozwiązanie – siłownik kanapy, który też poprawia komfort użytkowania. Myślę, że jest to pojazd, który uzupełnia naszą kolekcję. Do tej pory brakowało nam w tym segmencie skutera…

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

– Takiego dużego, turystycznego…
– Dokładnie tak. Mamy już pierwsze sprzedaże w przedsprzedaży, więc myślę, że jest to dobra linia i znajdzie on swoich odbiorców.
Drugim modelem przedpremierowym, który jest zapowiedzią dopiero kolekcji 2016 jest to sportowy motocykl, o którym wspomniałeś, VZ4. Motocykl ten to następca VZ3 z 2015 roku. Poprawiony, udoskonalony, lepsze proporcje. Jest to motocykl dłuższy, jak również niższy, który gwarantuje lepszą pewność i komfort utrzymania tego motocykla, bo jak wiadomo motocykl ten waży 130 kilogramów, więc jest to ważne, aby mieć pewność i stabilność przy użytkowaniu właśnie tej klasy motocykli.

– I to jest fajne takie preludium do zrobienia sobie prawka A i potem być może jeżdżenia na czymś większym. W każdym razie moim zdaniem oddaje taki fajny, sportowy charakter i podkreśla ambicje właściciela i wydaję mi się, że jest to fajny sposób na uzupełnienie tego braku po VZ3. Fajne rozwinięcie tej kolekcji i wydaję mi się, że chyba już teraz zyskuje spore grono sympatyków właśnie ten model, jak i również Quantum Max, którego mieliśmy okazję przed chwilą zobaczyć. Cóż, pozostaję mi tylko życzyć jak najlepszych wyników teraz i naprawdę mocnego startu na 2016.
– Dziękuję bardzo, pracuję nad nową kolekcją, całą naszą premierę odsłonimy w lutym na targach, także prosimy czekać na nowości. Dziękuje bardzo
– Dzięki Ci bardzo i do zobaczenia wkrótce.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe Just_as_planned
  30 września 2015 at 16:24

  Różni się… NAZWOM. 😉

 • Zdjęcie profilowe WodzuWGK
  30 września 2015 at 18:02

  Czym się różni Zipp Quantum Max 125 od Rometa Maxi R 125 ?

 • Pawik
  1 października 2015 at 22:02

  Dlaczego Quantum Max 125 wygląda jak Romet Maxi 125r i ma dokładnie takie samo wyposażenie? Nie widzę żadnej zmiany poza nazwą , i jaka to nowość jak od końca 2014 roku można go już nabyć pod nazwą Romet? Cena Quantum Max i Rometa Maxi 125R jest również zbliżona więc jak firma chce przyciągnąć potencjalnego chętnego na ten sprzęt ????