Niezbędnik motocyklisty na długiej trasie. Co warto mieć ze sobą podczas motocyklowej podróży?

Na pewno taśmę trzymającą w całości świat, młotek i kablowe opaski zaciskowe. Jak przygotować się na motocyklową podróż? Przedstawiamy nasze propozycje. 

Idealny moment na motocyklową wycieczkę? Odpowiedź to oczywiście: „zawsze!”. Problem w tym, że – w zależności od jej długości i skomplikowania – na trasie mogą pojawić się problemy. Dobre przygotowanie to spokój ducha i możliwość poradzenia sobie w każdej sytuacji. Dzisiaj podrzucamy kilka pomysłów jak przygotować się na krótsze i dłuższe wycieczki motocyklowe.

Pomysłów motocyklowego niezbędnika może być kilka, my przedstawiamy rozwiązanie, które przetestowaliśmy. Podzieliliśmy je na kilka kategorii.

Niezbędnik motocyklisty: Bezpieczeństwo

Apteczka powinna znajdować się przy każdym motocyklu. Zanim ją spakujecie sprawdźcie jej zawartość. Warto dodać do niej środki przeciwbólowe, środki radzące sobie z rozstrojami żołądka i elektrolity. Czasem zwykła grypa żołądkowa potrafi być ogromnym problemem na motocyklu. 

Innym aspektem dbania o swoje bezpieczeństwo jest przygotowanie pojazdu! Nie warto zapominać o tym, że przed każdą dłużą podróżą motocykl powinien przejść poważniejszy przegląd. Stary układ napędowy czy zużyte opony to zwiększanie szans niepowodzeni naszej podróży.

 • dobrze wyposażona apteczka
 • przygotowany motocykl
 • komplet dobrej jakości odzieży 
 • komplet dokumentów 

Przygotowanie do podróży motocyklowej: Odzież

Wszystko zależy od miejsca w które jedziemy, jak daleko jedziemy i w jakim terminie. Ale nawet jadąc w trasę po Polsce w lipcu warto ze sobą mieć ciepłą bluzę i skarpety. Dobrze sprawdzi się wielowarstwowa odzież tekstylna. Przy spadku temperatury czy opadach wpinamy membranę, gdy robi się naprawdę zimno dodajemy podpinkę. My zawsze mamy przy sobie także drugą parę rękawic. Wpadając w letnią burzę w połowie sierpnia nic tak nie marznie jak dłonie w mokrych rękawicach. 

 • przemyślana do warunków w których będziemy podróżować
 • z membraną! 
 • zapasowe rękawice 
 • w razie potrzeby: ciepła bielizna 

Co zabrać ze sobą na moto wycieczkę? Narzędzia 

Tutaj wszystko zależy od motocyklisty: „Naprawiam, czy dzwonię po pomoc?”. Mimo wszystko prosty zestaw narzędzi zawsze dobrze mieć przy sobie. Kombinerki, obcinaczki, dwa śrubokręty, zestaw płaskich kluczy, nożyk – zupełnie podstawowe rozwiązanie, które w razie drobnej awarii oszczędzi czas czekania po moc. Oczywiście nie obędzie się bez „srebrnej taśmy” i kablowych opasek zaciskowych („trytytek, trytek, trytyrytek”). 

Ciąg dalszy pod materiałem wideo
 • pasujące do motocykla, uniwersalne! 
 • srebrna taśma 
 • kablowe opaski zaciskowe

Elektronika, którą warto mieć na motocyklu

Prawie wszyscy mają w kieszeni smartfona i nawet jeśli uciekamy od cywilizacji to od czasu do czasu połączenie ze światem może być przydatne. Warto do torby wrzucić dodatkowy kabel i dodatkową ładowarkę oraz sprawdzony, duży i NAŁADOWANY powerbank. Kwestia korzystania z nawigacji motocyklowej czy z map Google to kwestia preferencji. Nie można jednak zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu smartfona, jeśli służy nam za nawigację. Wysokie lub niskie temperatury, woda, uszkodzenie mechaniczne możne pozbawić nas kontaktu ze światem. Tutaj nawigacja ma ogromną przewagę. 

 • dodatkowy kabel do telefonu
 • uniwersalna ładowarka z USB
 • powerbank

Chemia motocyklowa na podróż

Na sam koniec łatwy sposób na poprawę komfortu. Spray na insekty do czyszczenia szyby motocyklowej zadba o to, że nie „zabijemy” naszego wizjera czyszczeniem go papierem na stacjach benzynowych. Dodatkowo można zabrać ze sobą preparat do usuwania owadów z szyby motocykla. Niewielka tubka ze smarem do łańcucha pozwoli w łatwy sposób zadbać o układ napędowy nawet w długiej trasie. Warto wrzucić do torby także chusteczki nawilżone i delikatną ścierkę. Na sam koniec, jak już wszystko naprawicie, nasmarujecie i naprawicie, ręce można umyć preparatem nie wymagającym wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button