Motul
Aktualnie czytasz:
Niezbędnik motocyklisty na długiej trasie. Co warto mieć ze sobą podczas motocyklowej podróży?
0

Na pewno taśmę trzymającą w całości świat, młotek i kablowe opaski zaciskowe. Jak przygotować się na motocyklową podróż? Przedstawiamy nasze propozycje. 

Idealny moment na motocyklową wycieczkę? Odpowiedź to oczywiście: „zawsze!”. Problem w tym, że – w zależności od jej długości i skomplikowania – na trasie mogą pojawić się problemy. Dobre przygotowanie to spokój ducha i możliwość poradzenia sobie w każdej sytuacji. Dzisiaj podrzucamy kilka pomysłów jak przygotować się na krótsze i dłuższe wycieczki motocyklowe.

Pomysłów motocyklowego niezbędnika może być kilka, my przedstawiamy rozwiązanie, które przetestowaliśmy. Podzieliliśmy je na kilka kategorii.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Niezbędnik motocyklisty: Bezpieczeństwo

Apteczka powinna znajdować się przy każdym motocyklu. Zanim ją spakujecie sprawdźcie jej zawartość. Warto dodać do niej środki przeciwbólowe, środki radzące sobie z rozstrojami żołądka i elektrolity. Czasem zwykła grypa żołądkowa potrafi być ogromnym problemem na motocyklu. 

Innym aspektem dbania o swoje bezpieczeństwo jest przygotowanie pojazdu! Nie warto zapominać o tym, że przed każdą dłużą podróżą motocykl powinien przejść poważniejszy przegląd. Stary układ napędowy czy zużyte opony to zwiększanie szans niepowodzeni naszej podróży.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

 • dobrze wyposażona apteczka
 • przygotowany motocykl
 • komplet dobrej jakości odzieży 
 • komplet dokumentów 

Przygotowanie do podróży motocyklowej: Odzież

Wszystko zależy od miejsca w które jedziemy, jak daleko jedziemy i w jakim terminie. Ale nawet jadąc w trasę po Polsce w lipcu warto ze sobą mieć ciepłą bluzę i skarpety. Dobrze sprawdzi się wielowarstwowa odzież tekstylna. Przy spadku temperatury czy opadach wpinamy membranę, gdy robi się naprawdę zimno dodajemy podpinkę. My zawsze mamy przy sobie także drugą parę rękawic. Wpadając w letnią burzę w połowie sierpnia nic tak nie marznie jak dłonie w mokrych rękawicach. 

 • przemyślana do warunków w których będziemy podróżować
 • z membraną! 
 • zapasowe rękawice 
 • w razie potrzeby: ciepła bielizna 

Co zabrać ze sobą na moto wycieczkę? Narzędzia 

Tutaj wszystko zależy od motocyklisty: „Naprawiam, czy dzwonię po pomoc?”. Mimo wszystko prosty zestaw narzędzi zawsze dobrze mieć przy sobie. Kombinerki, obcinaczki, dwa śrubokręty, zestaw płaskich kluczy, nożyk – zupełnie podstawowe rozwiązanie, które w razie drobnej awarii oszczędzi czas czekania po moc. Oczywiście nie obędzie się bez „srebrnej taśmy” i kablowych opasek zaciskowych („trytytek, trytek, trytyrytek”). 

 • pasujące do motocykla, uniwersalne! 
 • srebrna taśma 
 • kablowe opaski zaciskowe

Elektronika, którą warto mieć na motocyklu

Prawie wszyscy mają w kieszeni smartfona i nawet jeśli uciekamy od cywilizacji to od czasu do czasu połączenie ze światem może być przydatne. Warto do torby wrzucić dodatkowy kabel i dodatkową ładowarkę oraz sprawdzony, duży i NAŁADOWANY powerbank. Kwestia korzystania z nawigacji motocyklowej czy z map Google to kwestia preferencji. Nie można jednak zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu smartfona, jeśli służy nam za nawigację. Wysokie lub niskie temperatury, woda, uszkodzenie mechaniczne możne pozbawić nas kontaktu ze światem. Tutaj nawigacja ma ogromną przewagę. 

 • dodatkowy kabel do telefonu
 • uniwersalna ładowarka z USB
 • powerbank

Chemia motocyklowa na podróż

Na sam koniec łatwy sposób na poprawę komfortu. Spray na insekty do czyszczenia szyby motocyklowej zadba o to, że nie „zabijemy” naszego wizjera czyszczeniem go papierem na stacjach benzynowych. Dodatkowo można zabrać ze sobą preparat do usuwania owadów z szyby motocykla. Niewielka tubka ze smarem do łańcucha pozwoli w łatwy sposób zadbać o układ napędowy nawet w długiej trasie. Warto wrzucić do torby także chusteczki nawilżone i delikatną ścierkę. Na sam koniec, jak już wszystko naprawicie, nasmarujecie i naprawicie, ręce można umyć preparatem nie wymagającym wody.

Jaka jest Twoja reakcja?
17%
0%
0%