Moto2: Biesiekirski testuje motocykl z mistrzostw świata

Sezon mistrzostw świata Moto2 coraz bliżej. Piotrek Biesiekirski już po testach!

W skrócie
  • Piotr Biesiekirski, jedyny polski zawodnik w stawce Moto2 przygotowuje się do sezonu 2021.
  • Więcej informacji ze świata sportu motocyklowego znajdziesz na naszej stronie, jednoslad.pl

Piotr Biesiekirski ma za sobą udane, dwudniowe testy motocykla Moto2 w specyfikacji mistrzostw świata. Sezon Moto2 coraz bliżej!

Młody Polak zadebiutował w mistrzostwach świata Moto2 w poprzednim sezonie, startując w siedmiu rundach cyklu Grand Prix. W tym roku 19-latek chce walczyć o mistrzostwo Europy Moto2 i wystartować w wybranych rundach MŚ z tzw. „dziką kartą”.

W tym tygodniu reprezentant ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic spędził dwa dni na torze w hiszpańskim Jerez de la Frontera, gdzie dołączył do kilkunastu zawodników przygotowujących się do rywalizacji w pełnym cyklu mistrzostw świata. Choć dla Biesiekirskiego były to pierwsze okrążenia na motocyklu Moto2 od listopada, a pozostali zawodnicy przyjechali do Jerez prosto z testów w Walencji, młody Polak był w stanie utrzymywać konkurencyjne tempo i w pełni zrealizować swój program.

Dosiadając maszyny napędzanej silnikiem Triumpha, 19-latek pokonał przez dwa dni 117 okrążeń, kończąc testy ze stratą niecałych trzech sekund do lidera.

„Nie mogłem się doczekać powrotu na motocykl z mistrzostw świata – mówi Piotr Biesiekirski. – Dobrze było dzielić tor z etatowymi zawodnikami Grand Prix i moimi zespołowymi kolegami startującymi w mistrzostwach świata, ponieważ byli dla mnie świetnym punktem odniesienia. Co prawda wszyscy przyjechali do Jerez prosto z Walencji, podczas gdy dla nas były to pierwsze testy w tym roku, ale mimo wszystko utrzymywaliśmy w okolicach dwóch sekund do czołówki. Nie skupialiśmy się jednak na czasach, a złapaniu rytmu na nowym motocyklu. Przez dwa dni ani razu nie wyjechałem na tor na miękkich oponach, więc wiem, że mieliśmy jeszcze spory zapas. Realizowaliśmy jednak swój program i pod tym względem udało nam się zrobić wszystko, co zaplanowaliśmy. Teraz czekam już na kolejne testy i pierwszą rundę sezonu mistrzostw Europy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button