ME Moto2: upadek na ostatnim okrążeniu – Biesiekirski bez punktów w Walencji

Piotr Biesiekirski nie ukończył wyścigów Moto2 w Walencji. Z gry o punkty wyeliminował go upadek

W skrócie
  • Piotr Biesiekirski nie ukończył wyścigu w ramach mistrzostw Europy Moto2. Z walki o punkty wyeliminował go upadek.
  • Więcej informacji oraz wiadomości ze świata sportu motocyklowego znajdziesz na naszej stronie, jednoslad.pl

Piotr Biesiekirski nie ukończył niedzielnego wyścigu drugiej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 w Walencji. 19-latek przewrócił się na ostatnim okrążeniu po kontakcie z rywalem w trakcie walki o szóstą pozycję.

Jedyny Polak w stawce, który rozpoczął sezon od piątego miejsca w portugalskim Estoril, startował do niedzielnych zmagań z dziewiątego pola i na finiszu jechał na ósmej pozycji, w grupie czterech zawodników walczących o szóstą lokatę. Motocyklista ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic w klasyfikacji generalnej spadł co prawda na trzynaste miejsce, ale do końca sezonu mistrzostw Europy Moto2 pozostało jeszcze osiem wyścigów.

Piotr Biesiekirski

Najpierw jednak młodego Polaka czeka ósmy w karierze start w motocyklowych mistrzostwach świata Moto2. W pierwszy weekend czerwca 19-latek weźmie udział w Grand Prix Katalonii na torze w Barcelonie.

„Co prawda liczyłem w ten weekend na dużo lepsze tempo, ale mimo wszystko na finiszu jechałem w grupie walczącej o szóstą pozycję i miałem szansę na solidne punkty do klasyfikacji generalnej – mówi Piotr Biesiekirski. – Niestety w połowie ostatniego okrążenia upadłem po kontakcie z innym zawodnikiem. Jestem zawiedziony, ale takie są uroki tego sportu. Do końca sezonu pozostało jeszcze osiem wyścigów, dlatego zrobię wszystko, aby odrobić stracone dzisiaj punkty i wrócić do czołówki. Najważniejsze, że nic mi się nie stało i mogę zgodnie z planem kontynuować moje przygotowania do czerwcowego startu w mistrzostwach świata Moto2 w Barcelonie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button