Latający motocykl Scorpion 3 i spektakularna katastrofa podczas testów [wideo]

Scorpion 3 Hoverbike, czyli "latający motocykl" z Dubaju, testowany jest już od ładnych paru lat. Budząca sporo kontrowersji, głównie w kwestii bezpieczeństwa, latająca maszyna, zaliczyła właśnie wtopę w postaci bardzo twardego i niezaplanowanego lądowania. Czy takie konstrukcje mają szansę na wprowadzenie do użytku?

Warto przypomnieć, że quadcopter, służący do transportu jednej osoby, która dodatkowo steruje pojazdem, to całkiem poważny projekt dubajskiej firmy Hoversurf. Motocyklo-dron, czy jakkolwiek inaczej nazwać by tę oryginalną konstrukcję, ma w założeniu służyć dubajskiej policji w ich codziennych obowiązkach i możliwie najszybszym przemieszczaniu się po gęsto upakowanych aglomeracjach.

Czy tak się stanie? Wiele szalonych z początku pomysłów spotykało się początkowo z ostrą krytyką - patrz chociażby na początki automobilizmu, dlatego nie ma co krytykować, a pozostaje przyglądać się postępom inżynierów z Hoversurf. Przed nimi, jak widać na poniższym filmie, jeszcze długa droga. Dostac takim śmiegłem przez plecy? Wrażenia z pewnością niepowatrzalne.

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Jedno pytanie. Komu i do czego toto jest potrzebne? Ani toto jeździ, ani toto lata. Takie ni sioje ni moje. Nie praktyczne nie przydatne niebezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button