Latający motocykl Scorpion 3 i spektakularna katastrofa podczas testów [wideo]

Scorpion 3 Hoverbike, czyli “latający motocykl” z Dubaju, testowany jest już od ładnych paru lat. Budząca sporo kontrowersji, głównie w kwestii bezpieczeństwa, latająca maszyna, zaliczyła właśnie wtopę w postaci bardzo twardego i niezaplanowanego lądowania. Czy takie konstrukcje mają szansę na wprowadzenie do użytku?

Warto przypomnieć, że quadcopter, służący do transportu jednej osoby, która dodatkowo steruje pojazdem, to całkiem poważny projekt dubajskiej firmy Hoversurf. Motocyklo-dron, czy jakkolwiek inaczej nazwać by tę oryginalną konstrukcję, ma w założeniu służyć dubajskiej policji w ich codziennych obowiązkach i możliwie najszybszym przemieszczaniu się po gęsto upakowanych aglomeracjach.

Czy tak się stanie? Wiele szalonych z początku pomysłów spotykało się początkowo z ostrą krytyką – patrz chociażby na początki automobilizmu, dlatego nie ma co krytykować, a pozostaje przyglądać się postępom inżynierów z Hoversurf. Przed nimi, jak widać na poniższym filmie, jeszcze długa droga. Dostac takim śmiegłem przez plecy? Wrażenia z pewnością niepowatrzalne.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Jedno pytanie. Komu i do czego toto jest potrzebne? Ani toto jeździ, ani toto lata. Takie ni sioje ni moje. Nie praktyczne nie przydatne niebezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button