Aktualnie czytasz:
Krzysztof Hołowczyc traci prawo jazdy. Podczas kontroli przywołuje wyroki sądu ws. wideorejestratora
5

W drugiej połowie zeszłego tygodnia ogólnopolskie media poinformowały o utracie prawa jazdy przez najpopularniejszego rajdowca w Polsce, Krzysztofa Hołowczyca. „Hołek” skomentował sprawę na swoim facebookowym profilu, odnosząc się także do szeroko przez nas komentowanej sprawy wideorejestratora PolCam.

Fakty są takie, że Hołowczyc został zatrzymany w okolicach Nowej Rudy przez nieoznakowany radiowóz. Prędkość zarejestrowana przez funkcjonariuszy wynosiła 113 km/h w terenie zabudowanym, co oznaczało pożegnanie się z prawem jazdy na 3 miesiące. W detalu możecie o zdarzeniu przeczytać poniżej:

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

O sprawie legalności nagrań z nieoznakowanych pojazdów policji pisaliśmy szeroko w kontekście wyroku sądu z Lublina. Pan Hołowczyc, z tego co deklaruje, zasugerował policjantom, że realnie zmierzyli swoją prędkość, nie jego. Razem z pilotem Maciejem Wisławskim dodali, że niskie ciśnienie w oponach radiowozu także wpływa na niedokładny pomiar. Można też sobie wyobrazić, że Krzysztof Hołowczyc nie zauważył terenu zabudowanego.

A mimo to… nie da się ukryć, że „Hołek” od lat jest twarzą kampanii dotyczących bezpieczeństwa i po raz drugi zostaje zatrzymany za jazdę z nadmierną prędkością. W 2014 roku sprawa, gdy Nissanem GT-R jechał pow. 160 km/h na ograniczeniu do 90 km/h, się przedawniła. Zresztą, nieprzypadkowo.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Co stanie się teraz? Z jednej strony ws. walki z nieuczciwymi pomiarami przydałby się głos rozpoznawalnej osoby. Z drugiej: czy rzeczywiście do tej walki potrzebny jest promujący bezpieczną jazdę rajdowiec, który jechał o 63 km/h więcej w terenie zabudowanym?

Co myślicie o tej sprawie? 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
19%
Interesujące
7%
heh...
59%
Że co?
7%
Grrrr!
0%
Smutne
4%
 • Piotr
  5 marca 2018 at 11:07

  Tracić prawo jazdy też trzeba umieć.

 • ireneusz
  5 marca 2018 at 14:03

  mniej troszkę honoru, przestań się głupio tłumaczyć

 • Ja
  6 marca 2018 at 06:58

  Kompromitacja!!!! I nie potrafi zachować się honorowo. Wstyd. Stracił wiele w moich oczach… Wiem, że ma to gdzieś…

 • Jaś
  6 marca 2018 at 10:55

  Niech sobie kierowcę zatrudni jak nie umie jeździć po normalnych drogach wstyd i on promuje bezpieczną jazdę śmiech na sali. Brawo dla policji

 • Eugeniusz
  21 marca 2018 at 22:08

  Czemu tylko na 3 miesiąca a nie lata?