Krzemień ponownie punktuje w IDM Superbike

LRP Poland w serii IDM Superbike na torze Red Bull Ring

W skrócie
  • Kamil Krzemień zanotował udany występ podczas dwóch wyścigów serii IDM Superbike na austriackim torze Red Bull Ring.
  • Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na naszej stronie, jednoslad.pl.

Kamil Krzemień z ekipy LRP Poland wywalczył punkty w obu niedzielnych wyścigach motocyklowych mistrzostw Niemiec IDM Superbike na austriackim torze Red Bull Ring. We wrześniu polski zespół wystartuje z kolei w legendarnym, 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or. 

Szesnasty w kwalifikacjach, dosiadający BMW M1000RR na oponach Pirelli 21-latek dwukrotnie przebił się na punktowane, czternaste miejsce, sięgając po cztery dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. Choć musiał opuścić trzy z sześciu dotychczasowych rund, młody Polak zajmuje siedemnaste miejsce w tabeli mistrzostw Niemiec IDM Superbike z dorobkiem 21 oczek.

Polacy w wyścigach długodystansowych

Choć bez punktów, to jednak oba wyścigi na Red Bull Ringu ukończył jeżdżący manager polskiego zespołu, Bartłomiej Lewandowski, który w Austrii ścigał się wciąż osłabiony po kontuzji z Le Mans, mijając linię mety odpowiednio na 28. i 26. miejscu.

Siódma i ostatnia runda motocyklowych mistrzostw Niemiec IDM Superbike odbędzie się w dniach 24-26 września na torze Hockenheim, gdzie do Krzemienia dołączy wracający do zdrowia po kontuzji Dominik Vincon.

Tydzień wcześniej motocykliści Teamu LRP Poland wystartują na francuskim torze Paul Ricard w legendarnym, 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or, trzeciej rundzie mistrzostw świata FIM EWC.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

„To był trudny i wymagający weekend, dlatego choć liczyłem na dużo więcej, to jednak cieszę się z punktów wywalczonych w obu wyścigach – mówi Kamil Krzemień. – Rozpoczęliśmy weekend z dużo lepszym setupem i tempem niż dwa tygodnie temu w Assen, a po piątkowych treningach byliśmy blisko czołówki. Sobotnie kwalifikacje nie poszły jednak do końca zgodnie z planem, a to utrudniło mi walkę w wyścigach. Liczę na udane zakończenie sezonu na Hockehheim, ale najpierw czeka nas legendarny wyścig Bol d’Or!” 

Zaspół LRP Poland na torze Red Bull Ring

„Świetnie się w ten weekend bawiłem – dodaje Bartłomiej Lewandowski. – Startowaliśmy już na Red Bull Ringu w serii Alpe Adria, gdzie zgodnie z nieco innymi przepisami dysponowaliśmy wówczas motocyklami o mocy o ok. 15 KM większej. Mimo mniejszej mocy w ten weekend kręciłem lepsze czasy, niż wtedy i to pomimo osłabienia ręki, które wciąż daje mi się we znaki, szczególnie w licznych tutaj strefach hamowania do wolnych zakrętów. Krok po kroku wracam jednak do zdrowia i czuję się coraz lepiej, ale poziom IDM Superbike jest tak astronomicznie wysoki, że trudno było tym razem walczyć o punkty”.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button