Krzemień ponownie punktuje w IDM Superbike

LRP Poland w serii IDM Superbike na torze Red Bull Ring

W skrócie
  • Kamil Krzemień zanotował udany występ podczas dwóch wyścigów serii IDM Superbike na austriackim torze Red Bull Ring.
  • Więcej informacji ze świata motorsportu znajdziesz na naszej stronie, jednoslad.pl.

Kamil Krzemień z ekipy LRP Poland wywalczył punkty w obu niedzielnych wyścigach motocyklowych mistrzostw Niemiec IDM Superbike na austriackim torze Red Bull Ring. We wrześniu polski zespół wystartuje z kolei w legendarnym, 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or. 

Szesnasty w kwalifikacjach, dosiadający BMW M1000RR na oponach Pirelli 21-latek dwukrotnie przebił się na punktowane, czternaste miejsce, sięgając po cztery dodatkowe punkty do klasyfikacji generalnej. Choć musiał opuścić trzy z sześciu dotychczasowych rund, młody Polak zajmuje siedemnaste miejsce w tabeli mistrzostw Niemiec IDM Superbike z dorobkiem 21 oczek.

Polacy w wyścigach długodystansowych

Choć bez punktów, to jednak oba wyścigi na Red Bull Ringu ukończył jeżdżący manager polskiego zespołu, Bartłomiej Lewandowski, który w Austrii ścigał się wciąż osłabiony po kontuzji z Le Mans, mijając linię mety odpowiednio na 28. i 26. miejscu.

Siódma i ostatnia runda motocyklowych mistrzostw Niemiec IDM Superbike odbędzie się w dniach 24-26 września na torze Hockenheim, gdzie do Krzemienia dołączy wracający do zdrowia po kontuzji Dominik Vincon.

Tydzień wcześniej motocykliści Teamu LRP Poland wystartują na francuskim torze Paul Ricard w legendarnym, 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or, trzeciej rundzie mistrzostw świata FIM EWC.

„To był trudny i wymagający weekend, dlatego choć liczyłem na dużo więcej, to jednak cieszę się z punktów wywalczonych w obu wyścigach – mówi Kamil Krzemień. – Rozpoczęliśmy weekend z dużo lepszym setupem i tempem niż dwa tygodnie temu w Assen, a po piątkowych treningach byliśmy blisko czołówki. Sobotnie kwalifikacje nie poszły jednak do końca zgodnie z planem, a to utrudniło mi walkę w wyścigach. Liczę na udane zakończenie sezonu na Hockehheim, ale najpierw czeka nas legendarny wyścig Bol d’Or!” 

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Zaspół LRP Poland na torze Red Bull Ring

„Świetnie się w ten weekend bawiłem – dodaje Bartłomiej Lewandowski. – Startowaliśmy już na Red Bull Ringu w serii Alpe Adria, gdzie zgodnie z nieco innymi przepisami dysponowaliśmy wówczas motocyklami o mocy o ok. 15 KM większej. Mimo mniejszej mocy w ten weekend kręciłem lepsze czasy, niż wtedy i to pomimo osłabienia ręki, które wciąż daje mi się we znaki, szczególnie w licznych tutaj strefach hamowania do wolnych zakrętów. Krok po kroku wracam jednak do zdrowia i czuję się coraz lepiej, ale poziom IDM Superbike jest tak astronomicznie wysoki, że trudno było tym razem walczyć o punkty”.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button