Test Keeway F-act: Precyzyjny skuter

Na początku istnienia marki Keeway, firma ta wypuściła model Focus - był to jeden z pierwszych modeli, skuter ten był dobry jakościowo i względnie bezawaryjny. Po jakimś czasie reaktywowano Focus'a, zamieniając jego nazwę na F-act. Pojazd posiadał nowe malowanie, nowy, bardziej precyzyjny licznik, nowy tłumik oraz wiele innych rzeczy, ale wygląd pozostał ten sam. Skuter można kupić w salonie od 3999zł do 4299zł, posiada dwuletnią gwarancję.

Wyposażenie. Każdy fabrycznie nowy Keeway F-act wyposażony jest w: elektroniczny zegar (wraz z obrotomierzem i wskaźnikiem napięcia akumulatora), kufrem oraz alarm. Także nie można zapomnieć o blokadzie kierownicy. Są to bardzo przydatne dodatki zabezpieczające pojazd przed kradzieżą.

Stylistyka. F-act prezentuje się sportowo dzięki malowaniu skutera a także dzięki wyglądzie. Aluminiowa nakładka na podłodze nadaje mu uroku wewnątrz. Czarne felgi nadają mu elegancji.

Jazda. Skuterem jeździ się przyjemnie, praca silnika jest w miarę równa. Wiadomo jest to 2suw, więc nie spodziewajmy
się tak cichutkiej i kultularnej pracy jak w czterotakcie. 12 calowe felgi i opony z przodu 120/70 z tyłu 130/70 pozwalają na bezpieczną jazdę. Jednak trzeba powiedzieć, że opony oryginalnie założone w F-act'cie sprawiają, iż jazda po mokrej nawierzchni jest niczym na lodzie. Skuter pewnie trzyma się nawet w ostrych zakrętach przy większej prędkości.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Keeway F-actOsiągi. Przyśpieszenie F-acta jest jako tako dobre, lecz gdy przekręciłem manetkę na ''full'' to na elektronicznym liczniku ukazało się 70km/h - v-max jest troszeczkę zbyt mały. Nie ma się co oszukiwać osiągi F-acta nie są najlepsze i pod tym względem nie może konkurować z innymi skuterami.

Spalanie. Przy normalnej jeździe skuterek apetyt na paliwo to ok. 3l/100km. Myślę że jest to bardzo dobry wynik. Przy agresywnym użytkowaniu nasz silnik zadowoli 3.5 - 4 L na setkę.

Inne publikacje na ten temat:

Funkcjonalność. F-act nie posiada ogromnego schowka pod siedzeniem, jest dość mały. Lecz zwykły, integralny kask spokojnie się mieści, mieszczą się także bez problemu kaski otwarte.

Keeway
Zegary w testowanym Keeway'u przezentują się naprawdę wyśmienicie. Zwłaszcza nocą.

Kokpit. Zegary są ładne i czytelne. Oprócz prędkościomierza zobaczymy również: obrotomierz, wskaźnik ilości paliwa, ilości oleju oraz miernik poziomu naładowania akumulatora. Po za tym skuter wyposażony jest bardzo przydatny gadżet: cyfrowy zegar, dzięki któremu nie musimy patrzeć na nasz zegarek na ręce czy też telefon komórkowy, co zwiększa nasze bezpieczeństwo.

Jeżeli szukacie: dobrego jakościowo, w miarę bezawaryjnego, względnie szybkiego skutera do 4300zł to porozglądajcie się za F-act'em. Skuter wygląda sportowo, wyróżnia się wśród tłumu.


Parametry techniczne (dane producenta):

Długość 1800 mm
Szerokość 700 mm
Wysokość 1100 mm
Rozstaw osi 1270 mm
Masa własna 96 kg
Max. ładowność 165 kg
Rodzaj silnika 1-cylindrowy, 2-suwowy
Chłodzenie powietrzem
Moc z blokadą 3 KM / 6500 obr/min
Max. moment
obrotowy 3.92 Nm / 7000 obr/min
Hamulce tarczowy przód
bębnowy tył
Rozmiar opon 120/70 - 12 przód
130/70 - 12 tył
Max. prędkość ok. 70km/h (po odblokowaniu)
Zużycie paliwa 3l
Zbiornik paliwa 4.8 L
Liczba miejsc 2

Inne publikacje na ten temat:

10 opinii

  1. ja na kolegi takim skuteże wyciągnołem ponad 60 i zajebi… mi się jechało nie tragedia daje rade amory wopżąsiu myśle że nawet może zamknąć szafe to był f-act z 2010.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button