Kaski motocyklowe Kabuto: moc samurajów powraca

Honda oficjalnym dystrybutorem kasków Kabuto-Japan

W skrócie
  • Nowe na naszym rynku japońskie kaski Kabuto trafiły do sieci dystrybucyjnej Hondy
  • Zaawansowane technologie i wysoka jakość wykonania oraz 40 lat doświadczenia

Od starożytnego samuraja, po współczesnego motocyklistę. Japońskie "Kabuto" powraca z tą samą misją. Chronić i dekorować. Czy jakoś tak.

„Kabuto” to hełm noszony przez starożytnych japońskich wojowników, stanowiący najważniejszą część tradycyjnej zbroi samurajskiej. Od 1982 roku tę tradycję kontynuują kaski Kabuto-Japan, wykorzystując najnowocześniejsze technologie w celu jak najlepszej ochrony motocyklistów. W 1992 roku RS-1R był pierwszym na świecie kaskiem z górną wentylacją. W 2006 Kabuto odniosło swoje pierwsze zwycięstwo na arenie międzynarodowej w barwach zespołu FCC-Honda w wyścigu Suzuka 8h. A w 2008 roku w kasku FF-5 po raz pierwszy na świecie zastosowano technologię stabilizacji strumienia powietrza opływającego kask. Obecnie w projektowaniu Kabuto uczestniczy Uniwersytet Tokijski, a stosowanie narzędzi takich jak obliczeniowa mechanika płynów (CFD) i badania w tunelu aerodynamicznym służą zapewnieniu odpowiedniego opływu powietrza i stabilności przy wysokich prędkościach.

Kabuto-Japan: kaski motocyklowe z Kraju Kwitnącej Wiśni

Gama kasków Kabuto oferuje szereg opatentowanych technologii, zaprojektowanych z myślą o komforcie, aerodynamice, praktyczności i oczywiście bezpieczeństwie. Priorytetem konstruktorów od zawsze było stworzenie jak najlżejszego kasku, ale bez uszczerbku dla wspomnianych wartości. Dzięki dopracowaniu aerodynamiki i dobraniu odpowiednich materiałów zmniejszono obciążenie oraz nacisk na szyję i ramiona motocyklisty. To z kolei przekłada się na mniejsze zmęczenie i poprawę koncentracji.

Skorupy kasków Kabuto są zbudowane z połączenia hiperwłókna szklanego oraz włókien organicznych o wysokiej wytrzymałości i wysokim module sprężystości. Specjalnie zaprojektowane dla każdego modelu i każdej regulacji, Kabuto opracowało optymalne kombinacje warstw żywicy, które zapewniają lekkość i zwiększoną wytrzymałość.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Przeczytaj też:

Kask motocyklowy. Jak wyczyścić, wyprać i nie zniszczyć

Wszystkie kaski Kabuto są poddawane rygorystycznym testom, aby spełnić wymogi normy ECE 22.05 UE do użytku drogowego. Kaski Aeroblade V, Ibuki i Avand II są również testowane zgodnie z rozporządzeniem REACH, które reguluje użycie niebezpiecznych substancji np. w farbie i metalowych częściach kasku.

Kabuto Ibuki
Kabuto Aeroblade V
Kabuto Avand 2

Wszystkie kaski Kabuto objęte są standardową 5-letnią gwarancją producenta, a ich dystrybucja prowadzona jest autoryzowane salony motocyklowe Hondy w Polsce. Tam też znajdziecie więcej informacji o tej ciekawej propozycji na rynku kasków motocyklowych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button