Aktualnie czytasz:
Kask cross / enduro za 600 zł? Sprawdzamy! (LS2 Subverter)
0

Na szczęście czasy, kiedy ciężko było kupić dobry kask za nieduże pieniądze minęły. Tyczy się to także segmentu cross / enduro, gdzie oferta producentów jest bardzo duża. Oczywiście, górnej granicy cenowej próżno szukać - na kask crossowy można wydawać nawet kilka tysięcy złotych. Ale co jeśli mamy ok. 500 - 600 zł i chcemy kupić homologowany kask na motocykl offroadowy?

Do naszej redakcji przyszła paczka z popularnym logo na pudełku - LS2. Kaski te popularne są w Polsce przede wszystkim z powodu ceny. W ostatnich latach jednak LS2 mocno popracowało nad jakością, a dowodem na to niech będzie fakt, że w kaskach LS2 jeździł chociażby wielokrotny zwycięzca Dakaru Mac Coma czy zawodnik GP Loris Baz.

Najdroższym kaskiem offroadowym w gamie LS2 jest nowy na ten rok model Subverter, który wrzuciłem na głowę mojemu początkującemu koledze Kamilowi.

Subverter wykonano z wieloskładnikowego kompozytu zawierającego w sobie kevlar. Kask posiada oczywiście certyfikat ECE 22.05, bezpieczne zapięcie 2D, w razie potrzeby w łatwy sposób wyjmowane policzki. Zresztą, całe wnętrze jest wyjmowane, a to ważne - w offroadzie sporo się pocimy i od czasu do czasu dobrze jest wyprać wyściółkę. 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Subverter dostępny jest w trzech rozmiarach skorup. Waży ok. 1300 g. My dostaliśmy model w żarówiastym malowaniu Nimble i pasującym do kolorów wnętrzem. 

Na pewno świetnym rozwiązaniem jest ogrom kanałów wentylacyjnych na szczycie kasku, co pomaga zwłaszcza w taki dzień jak ten - kiedy jest gorąco i słonecznie. Miękki daszek wykonano z elastycznego plastiku, więc jest szansa, że nie połamie się przy pierwszej glebie.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

I to wszystko… w kasku za nie więcej niż 600 zł. W offroadzie, gdzie gleby zdarzają się dość często, ciężko szukać oszczędności na kasku. Ale w przypadku LS2 niespecjalnie trzeba szukać - można kupić homologowany, nieźle wyposażony i agresywnie wyglądający kask za nieduże pieniądze. W sumie czego chcieć więcej? 

 

Jaka jest Twoja reakcja?
33%
0%
33%