Junak RS 125: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Junak RS 125 to motocykl typowo miejski, produkowany przez chińską firmę. Założeniem producenta było skonstruowanie atrakcyjnego stylistycznie, komfortowego motocykla, idealnie sprawdzającego się w warunkach miejskich.

Maszyna miała być konkurencyjna dla lidera na rynku – Rometa. Założenia udało się zrealizować - Junak RS 125 w opinii wielu użytkowników „ma styl”. Cechuje się klasyczną konstrukcją, bez niepotrzebnych udziwnień oraz sprawia wrażenie większego niż w rzeczywistości jest – mylony bywa z motocyklami o pojemności 250 – 300 cm3. Zainstalowano w nim stylowe, bardzo praktyczne kierunkowskazy,  atrakcyjną lampę tylną oraz wygodną, dużą kanapę. Dodatkowo motocykl wyposażony został w szeroką kierownicę, co sprzyja wygodzie prowadzenia.

Z danych technicznych, jednostka napędowa Junaka RS 125 to silnik o opinii bardzo trwałego, stosowany również w modelu Yamaha YBR. To maszyna czterosuwowa, jednocylindrowa z wbudowanym gaźnikiem. Maksymalna moc jaką generuje wynosi 9,7 KM. Silnik ten jednak nie zapewnia zawrotnego przyspieszenia oraz lepiej się sprawdza na niższych obrotach. Spalanie w jeździe po mieście mieści się w granicach 2,7 – 3 l na 100 km. W jednośladzie zainstalowano 5-stopniową skrzynię biegów. Motocykl ten jest również dość lekki – masa w stanie gotowości do jazdy wynosi 127 kg. W 2015 roku na rynku pojawiła się nowa wersja Junaka ze zmodernizowanym silnikiem (chłodzony cieczą o maksymalnej mocy 12,2 KM), zapewniającym większą dynamikę jazdy.

Junak RS 125: Dane techniczne

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Dane techniczne: Junak RS 125
Marka Junak
Model RS 125
Pojemność 124 cm3
Silnik Czterosuwowy, jednocylindrowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 9,7 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył tarczowy / bębnowy
Rozruch elektryczny
Wymiary 1950/820/1095 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry) 12,5 litrów
Masa własna 127 kg

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Świetny motocykl do rozpoczęcia nauki jazdy, z czasem jednak brakuje mocy, ale taka jest rola 125, są to zazwyczaj motocykle przejściowe. Szczerze mogę polecić, silnik to kopia Yamahy YBR, świece, czy inne elementy pasują bezpośrednio od YBR’ki. Polecam tylko dołożyć gumowe podkładki pod mocowanie lampy i kanapy, ponieważ przy jeździe po nierównościach lubią hałasować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button