125 ccm
Aktualnie czytasz:
Junak 123 125 (motocykl na prawo jazdy B): Czy warto kupić?
2

Junak 123 to przestylizowana i nieco większa wersja Junaka 121. Tych modeli nie różni pod względem technicznym zbyt wiele. Model 123 jest jednak lepiej wyposażony – gazowe amortyzatory, tarczowe hamulce z przodu i z tyłu, cieszące oko chromowane dodatki czy większy zbiornik paliwa wpłynęły na poprawę użyteczności tego małego motocykla.

Podobnie jak jego brat, 123 to typowo miejski motocykl. Zwarta sylwetka i niewielkie rozmiary zapewniają niesamowitą zwrotność w miejskiej dżungli i pozwala zgrabnie prześlizgiwać się między samochodami w korkach.

Motocykl ma rozbudowany zestaw wskaźników. Obrotomierz, prędkościomierz, wskaźnik paliwa oraz bardzo przydatny wyświetlacz biegów to zdecydowanie nie jest tylko standard w tej klasie.

Komfortowe zawieszenie dobrze wybiera nierówności i trzyma motocykl pewnie w zakrętach. Nieco zbyt wąska kanapa może powodować lekki dyskomfort podczas dłuższych podróży, niemniej jest to wybaczalna wada. Pozycja za kierownicą jest wygodna i wyprostowana.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Junak 123, podobnie jak 121 nie jest demonem prędkości – 100 km/h to max jego możliwości. Dobrze chociaż że nie udaje super sportowego motocykla, co zdarza się u innych producentów oferujących motocykle z podobnymi osiągami.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

W odróżnieniu od Junaka 121, model 123 ma 18 calową felgę z tyłu, dzięki czemu szerszy jest wybór opon. Wpływa to też pozytywnie na prowadzenie w zakrętach  – motocykl zachowuje się mniej nerwowo.

Junak 123 125 jest ok. 300 zł droższy od 121 – różnica jest kosmetyczna a oferuje zdecydowanie więcej, dlatego warto zastanowić się nad wyborem tego właśnie modelu.

Jaka jest Twoja reakcja?
50%
0%
50%