Aktualnie czytasz:
Jedna tablica rejestracyjna przypisana do właściciela, tańsze autostrady dla motocyklistów i specjalne tereny offroadowe
1

Odbyło się pierwsze posiedzenie Parlamentarnego zespołu ds. motocyklistów i quadowców, który pracuje nad ułatwieniem życia motocyklistom. Wśród pomysłów jest umożliwienie posiadania jednej tablicy rejestracyjnej przypisanej do właściciela, obniżenie opłat za autostrady i udostępnienie wybranych terenów skarbu państwa offroadowcom. 

W zależności od źródła, gdzie czytamy informację, założycielami są coraz to inni posłowie. Raz z ugrupowania PO, raz z PiS, raz z Kukiz’15. W sumie nie ma to większego znaczenia. Ważne jest, że w komisji zasiedli motocykliści. Obok posłów jeżdżących na motocyklach, także np. redaktor naczelny Świata Motocykli Lech Potyński czy szef szkoły Kulikowisko, Tomasz Kulik. A to bardzo dobra wiadomość.

Zespół ma pracować nad uregulowaniem przepisów dotyczących motocyklistów i quadowców (quadzistów?). Np. nad wprowadzeniem przepisów obniżających opłaty drogowe czy pracę nad jedną tablicą rejestracyjną. W przypadku tego ostatniego póki co chodzi o motocykle zabytkowe. W ramach pomysłu tablica i OC byłoby przypisane do właściciela, który mógłby „przekładać” ją z motocykla na motocykl. Inna sprawa, że tablica przypisana do właściciela to generalnie dobry pomysł. Sprzedaję auto, zabieram tablicę i przekładam na nowe. Przecież ich zadaniem jest zlokalizowanie właściciela.

Rozmawiano także nt. obecnej w prawie luki, która pozwala rejestrować quady jako ciągniki rolnicze, motocykle, a nawet samochody. Wprowadzenie definicji quada do prawa mogłoby rozwiązać sytuację.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Kolejnym z tematów był nielegalny offroad. Całkiem słusznie zaproponowano udostępnienie niektórych terenów należących do skarbu państwa (nieużytki, tereny po starych kopalniach) dla osób bawiących się w terenie. Skończyłaby się dyskusja, że „nie mamy gdzie jeździć”.

Tomek Kulik poruszał bardzo ciekawe tematy dotyczące obecnego prawa dotyczące kursów prawa jazdy i kursów doszkalających. Mówił o sensowności prowadzenia kursów doszkalających na ODTJ (czy motocyklista potrzebuje matę poślizgową?).

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Tematów nad którymi będzie pracować zespół jest 17. Całość można obejrzeć klikając TUTAJ.

Źródło: sejm.gov.pl

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%