Aktualnie czytasz:
Jak zabezpieczyć skuter albo motocykl przed kradzieżą?

Zapewne każdy użytkownik skutera zastanawia się nad jedną bardzo ważną rzeczą. Mianowicie zabezpieczeniem swojego skutera.  Najgorsza jest wizja zobaczenia pustego miejsca na parkingu po naszym jednośladzie. Wraz ze Skuterowo.com dowiemy się jak temu zapobiec... Najprostszym sposobem, jeśli nie chcemy przepłacać przy zabezpieczeniu jest zamontowanie zwykłego łańcucha kupionego w sklepie mechanicznym i kłódki. Przypinamy do koła, słupka i gotowe.  Zastosowanie takiej blokady przeciwkradzieżowej jest mało skuteczne, wystarczy piłka, by to przeciąć, jednak znacznie utrudnia to zadanie złodziejowi

Łańcuch to proste i skuteczne zabezpieczenie skutera

Łańcuch to proste i skuteczne zabezpieczenie skutera

Jeśli chcemy się zabezpieczyć poprzez przypięcie naszego pojazdu do słupka etc. polecam stosunkowo dobrej cenie do jakości łańcuch firmy OXFORD w komplecie znajduje się jednocześnie blokada. Zabezpiecza ona już znacznie lepiej niż tradycyjny łańcuch, gdyż już jest trudniej, a nawet niekiedy niemożliwe do przecięcia. Przy parkowaniu w jeden lub więcej skuterów można spiąć ze sobą kilka na raz co utrudnia kradzież

Innym rodzajem zabezpieczeń są blokady na tarczę hamulca. Większość skuterów posiada hamulec tarczowy na przednim kole, a niektóre na tylnych dodatkowo. Blokada ta po zabezpieczeniu sprawia, że fizyczne odjechanie pojazdem jest niemożliwe. Dodatkowo niektóre z Disc Block'ów posiadają alarm - każdy ruch skutera wyzwala sygnał dźwiękowy z blokady. Chociaż i tak złodzieja przed kradzieżą " na pakę" nie uchroni. Ale jest możliwość, że go przestraszy. W takim wypadku ludzie widząc jak ktoś się dobiera do naszego skutera, a ten wyje syreną powinni zaalarmować policje, albo przynajmniej wystraszyć ich. Koszt takiej blokady waha się w granicach 70-300 zł (Xena, Oxford). Warto dodać, iż większość tego typu zabezpieczeń uprawnia do obniżenia kosztów AC.
Zobacz zasadę działania blokady tarczy hamulcowej z alarmem:

 
Czytaj
REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.

Jeszcze jedną możliwości zabezpieczenia naszego skutera, co prawda nie jest to dosłowna w sensie "zabezpieczenie", lecz zwróci nam koszty skutera. Na forum Skuterowo.com toczyła się aktywna dyskusja na ten temat oto wybrane wypowiedzi użytkowników:

Za piździawę nie ma sensu tyle bulić za AC, to tylko skuter, za rok dwa przesiądziesz się na lepszą maszynkę, droższą, wtedy można się bawić w AC, teraz szkoda kasy bo i tak sprzedasz skuter za połowę tego co zapłaciłeś (inaczej w przypadku używanych :D)
Norbert Sabaj

 
Czytaj
REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysyłka.

Uniwersalny kufer motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstawą do łatwej instalacji.

Po pierwsze to i tak odszkodowanie nie pokryje 100% wartości skutera,po drugie zawsze wymyślą coś żeby wykręcić się od wypłacenia,po trzecie trwa to tyle że zniechęca do płacenia AC za skuter. Po prostu trzeba go pilnować i tyle. Żadne zabezpieczenie nie uchroni przed kradzieżą.
HugoBoss

Wysokość wypłaty zależy od wartości pojazdu w dniu zdarzenia i napewno straty na tym nie będziesz- bo osobiście znam osoby które miały takie przypadki - jedna kradzież motocykla w PZU, a druga skasowała skuter mając AC z Warty- obie sprawy były zakończone do miesiąca czasu i obie te osoby źle na tym nie wyszły, bo po dołożeniu małej części mogły zakupić nowe sprzęty.
Dlatego też Twoje argumenty, Hugo, mnie zupełnie nie przekonują.
qazwsxedc

Tak więc mam nadzieję, że moje przemyślenia pomogą w zabezpieczaniu naszego pojazdu, bo w uczciwość ludzi nie ma co wierzyć... zwłaszcza w Polsce.

Jaka jest Twoja reakcja?
55%
0%
9%
10 Komentarze
 • Zdjęcie profilowe qazwsxedc
  6 czerwca 2010 at 10:27

  Żadne zabezpieczenie nie daje 100% ochrony przed kradzieżą.
  Zadaniem łańcucha, kłódki, disklock’a czy alarmu jest „zdemotywować”, czyli poprostu odstraszyć złodzieja, ponieważ jak będzie chciał to i tak każdą tą blokade rozbroi.
  Po za tym, naprawdę namawiał do ubezpieczenia AC dla sprzętów wartych te 4tyś. zł i więcej- z kompletem zniżek naprawdę nie jest to przesadnie drogie, ale bez zakupu zabezpieczenia z atestem się nie obejdzie- mi udało się kupić atestowany disclock za 180zł.

 • Zdjęcie profilowe skuterman
  8 czerwca 2010 at 05:50

  Ja kupiłem linkę w cenie 202 zł. I skuter trzymam blisko domu na parkingu strzeżonym. Pomyślę może o tej blokadzie na hamulec tarczowy.
  Pozdrawiam Vojtek

 • Zdjęcie profilowe Ula
  11 czerwca 2010 at 09:44

  ja wychodzę z założenia, że przecięcie linki, którą przypinam mój skuter – gruba czarna z kluczykiem – dla laika nie jest proste, a ktoś, kto się zna, nie ukradnie takiego skutra, bo po pierwsze nie jest wart fortuny a po drugikóry po 1 nie jest wart fortuny, a po drugie jest na tyle charakterystyczny, ze bez problemu zostałby odnaleziony 🙂

 • Zdjęcie profilowe adamos44
  13 czerwca 2010 at 23:03

  ja miałem chińczyka dobra maszynka i też mi ukradli z pod banku poszedl na pake takie skuterki jak kradną to nie na chandel w całości one idą na części

 • Zdjęcie profilowe
  qwert1234
  7 lipca 2010 at 14:30

  Po pierwsze to i tak odszkodowanie nie pokryje 100% wartości skutera,po drugie zawsze wymyślą coś żeby wykręcić się od wypłacenia,po trzecie trwa to tyle że zniechęca do płacenia AC za skuter. Po prostu trzeba go pilnować i tyle. !!!Żadne zabezpieczenie nie uchroni przed kradzieżą.!!!
  HugoBoss

  Ale ją utrudni! I nie wypisuj głupstw!!!

 • Zdjęcie profilowe qazwsxedc
  7 lipca 2010 at 22:13

  qwert, do mnie ta rozmowa o pisaniu głupot?

 • Zdjęcie profilowe Goth666
  3 marca 2012 at 15:41

  a co jesli tak jak mi dzisiaj zajechali droge dresiki w bmw z zamiarem wywalenia mnie ze skutera i kradzieza (naszczescie szybko zalapalem o co biega i zwialem w bok po trawie), mam AC ale czy w takim przypadku by mi to uznali?

 • Zdjęcie profilowe Rycerz
  18 kwietnia 2012 at 17:51

  A Ja kupilem kpl srub zabezpieczajacych do kol do vespy bo ostatnio zaczeli krasc kolka

 • Zdjęcie profilowe pacoorek
  23 września 2012 at 13:00

  Disc block nie pasuje chyba do skuterów z hamulcem bębnowym ?

Podziel się opinią

lub