IX Spotkanie Klasycznych Triumphów 2023 już w maju. Tam trzeba być.

Impreza powraca na stare tory

W skrócie
  • Spotkanie Klasycznych Triumphów powraca do majowych terminów imprezy
  • W tym roku wydarzenie zostanie także połączone z krakowską edycją Distinguished Gentleman`s Ride
  • Warto nie zwlekać z zapisami, bo ilość miejsc jest ograniczona

Powrócił pierwotny termin Spotkania Klasycznych Triumphów, które w tym roku odbędzie się w dniach 19-21 maja 2023 /piątek-niedziela/. Bazą będzie tym razem Kraków, ale to nie koniec zmian i nowości, które organizator przygotował dla uczestników.

To już dziewiąta edycja SKT, które odbywa się bez przerwy od 2015 roku, kiedy to po raz pierwszy miłośnicy angielskiej marki spotkali się w Lanckoronie. Tradycją było, że impreza startowała zawsze w trzeci weekend maja. Dopiero atak korony zmusił organizatorów do przeniesienia całości na wrzesień, choć nawet wtedy nie przerwano organizacji eventu.

Spotkanie klasycznych Triumphów: znowu w maju!

Ale powrót do terminu majowego to nie jedyna zmiana w tym roku. Wsłuchując się w głosy i oczekiwania uczestników po raz pierwszy zorganizowano w sobotę szkolenie na torze Moto Park Kraków, przeznaczone wyłącznie dla użytkowników klasycznych modeli Triumpha. Będzie to pierwsza tego typu inicjatywa. Takiego szkolenia nie robił do tej pory nikt, a wielu z użytkowników klasyków nie chciało brać udziału w podobnych eventach razem z użytkownikami motocykli innego typu. Teraz będzie okazja szkolić się w bezpieczny sposób we własnym gronie, z innymi motocyklistami używającymi takich samych lub podobnych maszyn. spotkanie klasycznych triumphów

Dla tych, którzy mimo wszystko nie chcą podnosić swoich umiejętności, przygotowano atrakcyjną trasę turystyczną o długości 175 km, której autorem jest jeden z wieloletnich uczestników SKT – Mariusz Nędzyński. On i jego Rocket znają wszystkie drogi i ścieżki Małopolski. Ilość miejsc zarówno na szkolenie, jak i na sobotni wyjazd jest ograniczona, głównie z uwagi na logistykę imprezy. W sobotę odbędą się także testy nowych modeli Triumpha i wspólna kolacja w hotelu City SM w Krakowie.

Klasyczne Triumphy na Distinguished Gentleman`s Ride

W niedzielę – 21 maja – uczestnicy IX Spotkania Klasycznych Triumphów pojadą z kolei na krakowską edycję Distinguished Gentleman’s Ride, podczas której będą mieli okazję m.in. spotkać się z innymi motocyklistami podzielającymi ich pasję do klasycznych jednośladów i przejechać kolumną ponad 200 maszyn ulicami centrum Krakowa. Jeśli ktoś nie zna jeszcze ogólnoświatowej inicjatywy DGR, warto dodać, że od wielu lat dobywa się w kilkuset miastach na całym świecie w szczytnym celu walki z prostatą i chorobami psychicznymi mężczyzn. spotkanie klasycznych triumphów

Zapisy na SKT 2023 trwają do końca marca. Regulamin i program imprezy jest dostępny na stronie www.klasycznytriumph.pl Partnerami IX Spotkania Klasycznych Triumphów są: Triumph Polska, BNP Paribas, Karcher Polska oraz Davosa Polska. Współorganizatorami wydarzenia są salony: Triumph Katowice i Triumph Kraków.

strona imprezy: www.klasycznytriumph.pl

Profil FB: www.facebook.com/KlasyczneMotocykleTriumph/

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button