II Runda motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 już w ten weekend! Biesiekirski gotowy na „domowy” wyścig

Czy w Walencji Piotrek Biesiekirski pokaże na co go stać?

W skrócie
  • Już w najbliższy weekend Piotr Biesiekirski wystartuje w mistrzostwach Europy Moto2 na torze w hiszpańskiej Walencji!
  • W czerwcu Biesiekirskiego zobaczymy z dziką kartą w mistrzostwach świata Moto2!
  • Więcej wiadomości i informacji ze świata sportu znajdziesz na naszej stronie głównej, jednoślad.pl!

Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend w drugiej rundzie motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 na torze w hiszpańskiej Walencji. Jedyny Polak w stawce rok temu przejechał tam swój najlepszy wyścig w motocyklowych mistrzostwach świata.

Po piątym miejscu w pierwszej rundzie w portugalskim Estoril, w Walencji 19-latek będzie chciał podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej. Pomoże mu w tym doświadczenie z mistrzostw świata, w których właśnie w Walencji finiszował rok temu z najmniejszą stratą do zwycięzcy. W przeciwieństwie do poprzedniej rundy w Estoril, w niedzielę w Walencji zawodników mistrzostw Europy Moto2 czeka tylko jeden wyścig, który rozpocznie się o godzinie 13:00 i będzie liczył 19 okrążeń. Bezpośrednią relację znajdziesz na oficjalnym kanale YouTube serii:


Z kolei już w pierwszy weekend czerwca Biesiekirski ponownie wystartuje w motocyklowych mistrzostwach świata Moto2. Zawodnik ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic otrzymał bowiem tzw. „dziką kartę” na Grand Prix Katalonii w Barcelonie.

„Walencja to dla mnie wyjątkowe miejsce, bo to właśnie tutaj spędzam podczas sezonu najwięcej czasu i to właśnie tutaj rozpocząłem kilka lat temu moją profesjonalną przygodę z wyścigami motocyklowymi – mówi Piotr Biesiekirski. – Lubię tor imienia Ricardo Tormo, ale choć często bywam w jego okolicy, wcale nie oznacza to, że przejechałem tutaj więcej okrążeń niż na innych obiektach. Rok temu wystartowałem tutaj jednak w dwóch rundach mistrzostw świata Moto2 i zrobiłem dzięki temu bardzo duże postępy jako zawodnik. Jestem ciekaw, jak przełożą się one na tempo w mistrzostwach Europy. Po ostatniej rundzie w Portugalii czuję lekki niedosyt, dlatego chcę zrobić kolejny krok w kierunku podium, tym bardziej że mamy za sobą krótkie, ale udane testy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button