Honda Forza 125 (skuter na kat. B) : Poznaj z bliska

Honda rozszerza sukcesywnie swoją ofertę 125ątek. W 2015 będziemy mogli kupić nowy model: Honda Forza 125. Obecnie u polskiego importera dostępna jest tylko Forza 300, jednak nie nadaję się do prowadzenia przez osoby mające tylko kat. B prawa jazdy.

Z materiałów producenta widać że skuter będzie nieprzeciętny – model Forza znany jest od lat i ceniony na całym świecie. W oczy rzucają się ledowe światła o fantazyjnym kształcie i zaostrzone linie nadwozia. Skuter jest duży, a co za tym niestety idzie, również ciężki – 162 kg masy zrobią swoje. Na osłodę trzeba dodać, że bagażnik pod siedzeniem ma aż 48 l i mieszczą się tam dwa pełne kaski. Silnik generuje 14,2 KM, co jest wynikiem bardzo dobrym. Silnik to czterosuwowa, czterozaworowa jednostka chłodzona cieczą. O zasilanie mieszanką dba oczywiście wtrysk paliwa. Producent deklaruje spalanie na poziomie nieco ponad 2l/100km co przy zbiorniku paliwa o pojemności 11,5 litra pozwoli na przejechanie…. ponad 500 km bez tankowania! Przyznamy, że ciężko nam uwierzyć w taki zasięg, ale chętnie się o tym przekonamy.

Skuter ma ciekawą cechę – regulowaną przednią szybę w 6 stopniach wysokości. Umożliwi to dostosowanie pojazdu do potrzeb nieco wyższych kierowców i zapewni dobrą ochronę przed wiatrem.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Honda Forza 125 występuje również w wersji ABS.

Ceny nowej Hondy jeszcze nie znamy, ale o ile będzie rozsądna jak w przypadku innych modeli, wróżymy jej sukces sprzedażowy w przyszłym roku

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button