Honda Forza 125 (skuter na kat. B) : Poznaj z bliska

Honda rozszerza sukcesywnie swoją ofertę 125ątek. W 2015 będziemy mogli kupić nowy model: Honda Forza 125. Obecnie u polskiego importera dostępna jest tylko Forza 300, jednak nie nadaję się do prowadzenia przez osoby mające tylko kat. B prawa jazdy.

Z materiałów producenta widać że skuter będzie nieprzeciętny – model Forza znany jest od lat i ceniony na całym świecie. W oczy rzucają się ledowe światła o fantazyjnym kształcie i zaostrzone linie nadwozia. Skuter jest duży, a co za tym niestety idzie, również ciężki – 162 kg masy zrobią swoje. Na osłodę trzeba dodać, że bagażnik pod siedzeniem ma aż 48 l i mieszczą się tam dwa pełne kaski. Silnik generuje 14,2 KM, co jest wynikiem bardzo dobrym. Silnik to czterosuwowa, czterozaworowa jednostka chłodzona cieczą. O zasilanie mieszanką dba oczywiście wtrysk paliwa. Producent deklaruje spalanie na poziomie nieco ponad 2l/100km co przy zbiorniku paliwa o pojemności 11,5 litra pozwoli na przejechanie…. ponad 500 km bez tankowania! Przyznamy, że ciężko nam uwierzyć w taki zasięg, ale chętnie się o tym przekonamy.

Skuter ma ciekawą cechę – regulowaną przednią szybę w 6 stopniach wysokości. Umożliwi to dostosowanie pojazdu do potrzeb nieco wyższych kierowców i zapewni dobrą ochronę przed wiatrem.

Honda Forza 125 występuje również w wersji ABS.

Ceny nowej Hondy jeszcze nie znamy, ale o ile będzie rozsądna jak w przypadku innych modeli, wróżymy jej sukces sprzedażowy w przyszłym roku

Andrzej Zaborowski

Redaktor serwisu Skuterowo.com

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button