Honda Africa Twin: Motocykl nie odpala, winny akumulator?

Czujecie wiosnę w powietrzu? Ja czuję. Moja Honda Africa Twin też, ale... Co dopada motocykle na wiosnę? Ogólna niemoc. Może was zaskoczę, ale również moja maszyna się znarowiła.

Wczoraj miałem plan: Wymiana płynu chłodzącego, wymiana oleju... Ostatnia prosta przed pierwszą jazdą w tym sezonie. Przecież pogoda może nas zaskoczyć w każdej chwili. Tydzień temu naładowałem akumulator.

IMG_1357_lekkie

Podłączyłem go pod Optimate4 i wszystko zadziałało jak trzeba. Bateria naładowała się, Optimate ją przetestował. Sprawdziłem po kilku dniach napięcie, 12,7V. Doskonale!

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

IMG_1350_lekkie

Wczoraj wrzuciłem akumulator do motocykla, przekręciłem kluczyk, wcisnąłem starter i.... trrrrt, trrrrt, trrrrr.... No niech to jasny szlag trafi!

Wstyd i hańba! Afryka nie zapala od pierwszego strzału? Miałem problemy z rozruchem zraz po zakupie w grudniu, ale sądziłem, że problemem jest zalany wodą przekaźnik. Okazuje się, że nie.

Inne publikacje na ten temat:

Co więc może powodować niechęć motocykla do współpracy? Przyczyn może być​ kilka. W tym przypadku stawiam na uszkodzony akumulator. Dzisiaj po południu podjadę do najstarszego w Warszawie serwisu akumulatorów i zobaczymy, czy z baterii jeszcze coś będzie. Jeśli okaże się, że jest z nią wszystko w porządku trzeba będzie szukać dalej.

IMG_0336_lekkie

Mam nadzieję, że tak nie będzie, ale gdyby... Najpierw trzeba sprawdzić wszystkie przewody elektryczne i kostki z konektorami. Jeśli wszystko jest ok, sprawdzamy przekaźnik. Można w nim pogrzebać, lub podmienić na inny, ale pasujący do naszej maszyny. Można też ominąć przekaźnik i zobaczyć, czy rozrusznik zakręci.

Jeśli nadal kontrolki będą przygasały... winny może być rozrusznik. Trzeba go wyjąć, rozebrać i sprawdzić, czy nie jest uszkodzony.

Mam nadzieję, że w moim przypadku to tylko akumulator. Trzymajcie kciuki i bądźcie czujni. Będę was informował na bierząco o rozwoju sytuacji.

Ale wstyd... żeby mój motocykl nie odpalał 😉

Inne publikacje na ten temat:

4 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button