Aktualnie czytasz:
Honda Africa Twin: Motocykl nie odpala, winny akumulator?
4

Czujecie wiosnę w powietrzu? Ja czuję. Moja Honda Africa Twin też, ale… Co dopada motocykle na wiosnę? Ogólna niemoc. Może was zaskoczę, ale również moja maszyna się znarowiła.

Wczoraj miałem plan: Wymiana płynu chłodzącego, wymiana oleju… Ostatnia prosta przed pierwszą jazdą w tym sezonie. Przecież pogoda może nas zaskoczyć w każdej chwili. Tydzień temu naładowałem akumulator.

IMG_1357_lekkie

Podłączyłem go pod Optimate4 i wszystko zadziałało jak trzeba. Bateria naładowała się, Optimate ją przetestował. Sprawdziłem po kilku dniach napięcie, 12,7V. Doskonale!

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

IMG_1350_lekkie

Wczoraj wrzuciłem akumulator do motocykla, przekręciłem kluczyk, wcisnąłem starter i…. trrrrt, trrrrt, trrrrr…. No niech to jasny szlag trafi!

Wstyd i hańba! Afryka nie zapala od pierwszego strzału? Miałem problemy z rozruchem zraz po zakupie w grudniu, ale sądziłem, że problemem jest zalany wodą przekaźnik. Okazuje się, że nie.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Co więc może powodować niechęć motocykla do współpracy? Przyczyn może być​ kilka. W tym przypadku stawiam na uszkodzony akumulator. Dzisiaj po południu podjadę do najstarszego w Warszawie serwisu akumulatorów i zobaczymy, czy z baterii jeszcze coś będzie. Jeśli okaże się, że jest z nią wszystko w porządku trzeba będzie szukać dalej.

IMG_0336_lekkie

Mam nadzieję, że tak nie będzie, ale gdyby… Najpierw trzeba sprawdzić wszystkie przewody elektryczne i kostki z konektorami. Jeśli wszystko jest ok, sprawdzamy przekaźnik. Można w nim pogrzebać, lub podmienić na inny, ale pasujący do naszej maszyny. Można też ominąć przekaźnik i zobaczyć, czy rozrusznik zakręci.

Jeśli nadal kontrolki będą przygasały… winny może być rozrusznik. Trzeba go wyjąć, rozebrać i sprawdzić, czy nie jest uszkodzony.

Mam nadzieję, że w moim przypadku to tylko akumulator. Trzymajcie kciuki i bądźcie czujni. Będę was informował na bierząco o rozwoju sytuacji.

Ale wstyd… żeby mój motocykl nie odpalał 😉
Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%