Aktualnie czytasz:
Honda Africa Twin: Motocykl nie odpala, winny akumulator?
4

Czujecie wiosnę w powietrzu? Ja czuję. Moja Honda Africa Twin też, ale… Co dopada motocykle na wiosnę? Ogólna niemoc. Może was zaskoczę, ale również moja maszyna się znarowiła.

Wczoraj miałem plan: Wymiana płynu chłodzącego, wymiana oleju… Ostatnia prosta przed pierwszą jazdą w tym sezonie. Przecież pogoda może nas zaskoczyć w każdej chwili. Tydzień temu naładowałem akumulator.

IMG_1357_lekkie

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Podłączyłem go pod Optimate4 i wszystko zadziałało jak trzeba. Bateria naładowała się, Optimate ją przetestował. Sprawdziłem po kilku dniach napięcie, 12,7V. Doskonale!

IMG_1350_lekkie

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Wczoraj wrzuciłem akumulator do motocykla, przekręciłem kluczyk, wcisnąłem starter i…. trrrrt, trrrrt, trrrrr…. No niech to jasny szlag trafi!

Wstyd i hańba! Afryka nie zapala od pierwszego strzału? Miałem problemy z rozruchem zraz po zakupie w grudniu, ale sądziłem, że problemem jest zalany wodą przekaźnik. Okazuje się, że nie.

Co więc może powodować niechęć motocykla do współpracy? Przyczyn może być​ kilka. W tym przypadku stawiam na uszkodzony akumulator. Dzisiaj po południu podjadę do najstarszego w Warszawie serwisu akumulatorów i zobaczymy, czy z baterii jeszcze coś będzie. Jeśli okaże się, że jest z nią wszystko w porządku trzeba będzie szukać dalej.

IMG_0336_lekkie

Mam nadzieję, że tak nie będzie, ale gdyby… Najpierw trzeba sprawdzić wszystkie przewody elektryczne i kostki z konektorami. Jeśli wszystko jest ok, sprawdzamy przekaźnik. Można w nim pogrzebać, lub podmienić na inny, ale pasujący do naszej maszyny. Można też ominąć przekaźnik i zobaczyć, czy rozrusznik zakręci.

Jeśli nadal kontrolki będą przygasały… winny może być rozrusznik. Trzeba go wyjąć, rozebrać i sprawdzić, czy nie jest uszkodzony.

Mam nadzieję, że w moim przypadku to tylko akumulator. Trzymajcie kciuki i bądźcie czujni. Będę was informował na bierząco o rozwoju sytuacji.

Ale wstyd… żeby mój motocykl nie odpalał 😉
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%