Poznaliśmy nowe motocykle BMW na sezon 2016: Odkryj nowego F 700 GS i F 800 GS

W dniach 19-21 lutego odbyła się Warszawska Wystawa Motocykli Moto Expo 2016. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć marki BMW będącej liderem sprzedaży motocykli o pojemności powyżej 500cm3.

BMW odnotowuje stały, dynamiczny wzrost sprzedaży i udział w rynku. W minionym roku marka sprzedała 1141 motocykli o pojemności ponad 500cm3 co jest wzrostem o ponad 15% w stosunku do roku 2014. Lokomotywą sprzedaży, której nie mogło zabraknąć na targach jest oczywiście BMW R1200GS zarówno w wersji zwykłej jak i Adventure. Kolejne miejsca okupują Nine-T, S1000RR, F800GS i R1200RT.

Na stoisku mogliśmy podziwiać szeroką gamę motocykli BMW, wśród których był również K1600. Turystyczna maszyna napędzana sześciocylindrowym, rzędowym silnikiem o mocy 161KM.

Do dyspozycji zwiedzających były również dwa nowe wcielenia skutera BMW. C650 GT i C650 Sport. Nowością w tych maszynach jest możliwość zamówienia asystenta pasa ruchu. Jeszcze nie wiemy jak działa ta funkcja w motocyklu, ale jak tylko wsiądziemy na testówki, podzielimy się tą informacją z wami.

Wśród nowości mogliśmy podziwiać nowe wcielenie małego GSa. To model F700GS, który jest skierowany do osób, dla których F800GS jest zbyt wysoki.

Na konferencji prasowej przekazana została też informacja o planowanym w tym roku wprowadzeniu na rynek modelu G310R.
Jest to nowość w ofercie BMW. Motocykl produkowany jest w Indiach. Napędzany jest jednocylindrowym silnikiem o mocy 34KM. Waży 158kg i dzięki małemu rozstawowi osi jest bardzo zwrotny. Przednie zwieszenie to upsidedown, z tyłu pojedynczy amortyzator.

Jak w każdym modelu BMW postawiono na wysoką jakość. Motocykl seryjnie wyposażony jest w ABS. W drugiej połowie roku możemy się spodziewać wprowadzenia do sprzedaży modelu Scramber. Jak widać BMW nie osiada na laurach i wciąż poszerza ofertę dostępnych modeli.  Tegoroczny sezon zapowiada się bardzo ciekawie jeśli chodzi o nowości.

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button