Poznaliśmy nowe motocykle BMW na sezon 2016: Odkryj nowego F 700 GS i F 800 GS

W dniach 19-21 lutego odbyła się Warszawska Wystawa Motocykli Moto Expo 2016. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć marki BMW będącej liderem sprzedaży motocykli o pojemności powyżej 500cm3.

BMW odnotowuje stały, dynamiczny wzrost sprzedaży i udział w rynku. W minionym roku marka sprzedała 1141 motocykli o pojemności ponad 500cm3 co jest wzrostem o ponad 15% w stosunku do roku 2014. Lokomotywą sprzedaży, której nie mogło zabraknąć na targach jest oczywiście BMW R1200GS zarówno w wersji zwykłej jak i Adventure. Kolejne miejsca okupują Nine-T, S1000RR, F800GS i R1200RT.

Na stoisku mogliśmy podziwiać szeroką gamę motocykli BMW, wśród których był również K1600. Turystyczna maszyna napędzana sześciocylindrowym, rzędowym silnikiem o mocy 161KM.

Do dyspozycji zwiedzających były również dwa nowe wcielenia skutera BMW. C650 GT i C650 Sport. Nowością w tych maszynach jest możliwość zamówienia asystenta pasa ruchu. Jeszcze nie wiemy jak działa ta funkcja w motocyklu, ale jak tylko wsiądziemy na testówki, podzielimy się tą informacją z wami.

Wśród nowości mogliśmy podziwiać nowe wcielenie małego GSa. To model F700GS, który jest skierowany do osób, dla których F800GS jest zbyt wysoki.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Na konferencji prasowej przekazana została też informacja o planowanym w tym roku wprowadzeniu na rynek modelu G310R.
Jest to nowość w ofercie BMW. Motocykl produkowany jest w Indiach. Napędzany jest jednocylindrowym silnikiem o mocy 34KM. Waży 158kg i dzięki małemu rozstawowi osi jest bardzo zwrotny. Przednie zwieszenie to upsidedown, z tyłu pojedynczy amortyzator.

Jak w każdym modelu BMW postawiono na wysoką jakość. Motocykl seryjnie wyposażony jest w ABS. W drugiej połowie roku możemy się spodziewać wprowadzenia do sprzedaży modelu Scramber. Jak widać BMW nie osiada na laurach i wciąż poszerza ofertę dostępnych modeli.  Tegoroczny sezon zapowiada się bardzo ciekawie jeśli chodzi o nowości.

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button