Elektryczny Harley-Davidson LiveWire 2019 z większym zasięgiem. Ponad 220 km!

Na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych w Genewie, firma Harley-Davidson prezentuje wyczekiwany motocykl LiveWire™ oraz trzy koncepcyjne lekkie pojazdy elektryczne. Oprócz uaktualnionej specyfikacji produkcyjnej motocykla LiveWire, firma ogłosiła rozpoczęcie w kwietniu przyjmowania zamówień na LiveWire poza USA.

Oczekiwany termin pierwszych dostaw dla większości krajów Europy i Kanady to czwarty kwartał 2019 r. Przyjmowanie zamówień na ten model w USA już trwa.

Dodatkowo firma Harley-Davidson ogłosiła ostateczne parametry użytkowe motocykla LiveWire potwierdzone na egzemplarzach produkcyjnych: 

  • przyspieszenie w zakresie 0-60 mph (0-96,6 km/h) w czasie 3 sekund oraz w zakresie 60-80 mph (96,6-128,75 km/h) w czasie 1,9 sekundy;
  • zasięg w mieście 140 mil (225 km) a zasięg w jeździe mieszanej (zatrzymywanie i ruszanie oraz jazda na autostradzie) 88 mil (142 km), mierzony w ramach testów MIC City oraz MIC Combined (70 mph)*;
  • standardowa technologia szybkiego ładowania prądem stałym, umożliwiająca ładowanie akumulatora od 0 do 80% w ciągu 40 minut oraz w zakresie od 0 do 100% w ciągu 60 minut.

LiveWire to szczytowe osiągnięcie w erze napędów elektrycznych firmy Harley-Davidson. Jako lider elektryfikacji w branży motocykli, realizujemy swoje zobowiązania poprzez oferowanie pełnej gamy elektrycznych pojazdów dwukołowych dla najmłodszych kierowców, a także kierowców poszukujących niezapomnianych wrażeń z jazdy pojazdem elektrycznym – powiedział Marc McAllister, Wiceprezes Planowania Produktów i Portfela.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Harley-Davidson prezentuje dwa koncepcyjne lekkie pojazdy elektryczne przedstawione niedawno na targach CES, a także nowe prototypy dwukołowych rowerów elektrycznych marki Harley-Davidson dla dzieci. Nowe rowery są wynikiem przejęcia firmy StaCyc, Inc. i stanowią dalsze rozszerzenie oferty produktów elektronicznych firmy Harley-Davidson, która obejmuje teraz pojazdy dwukołowe dla małych dzieci w wieku 3 lat i starszych, o wadze poniżej 75 funtów (34 kg)

Oferta motocykli elektrycznych firmy Harley-Davidson stanowi istotny element planu o nazwie Więcej Dróg do Harley-Davidson, którego celem jest przyspieszenie stworzenia nowego pokolenia kierowców poprzez oferowanie im nowych produktów w dodatkowych segmentach sektora motocykli, szerszy dostęp oraz zobowiązanie do wzmacniania sieci dilerskiej na całym świecie.

Elektryczne pojazdy dla dzieci Harley-Davidson

Firma StaCyc, która weszła na rynek w roku 2016, projektuje, wprowadza na rynek i sprzedaje swoje modele EDRIVE dla dzieci za cenę 649-699 USD. Pojazdy EDRIVE firmy StaCyc są sprzedawane w USA w salonach pojazdów do sportów motorowych, w tym w 29 salonach Harley-Davidson®, online oraz w specjalistycznych sklepach rowerowych.

Ogromnie cieszymy się z tego, że firma StaCyc stała się częścią rodziny Harley-Davidson – powiedziała Heather Malenshek, Starszy Wiceprezydent Harley-Davidson ds. Marketingu i Marki. – Zespół StaCyc i my mamy tę samą wizję, jeśli chodzi o budowanie nowego pokolenia motocyklistów i jesteśmy przekonani, że razem odegramy istotną rolę w zapewnianiu dobrej zabawy i radości dzieciom na całym świecie.

Przejęcie firmy StaCyc oznacza poszerzenie oferty pojazdów elektrycznych firmy Harley-Davidson i wzmacnia ją na pozycji lidera w elektryfikacji sektora jednośladów. Firma Harley-Davidson ogłosiła wcześniej swoje plany dotyczące wprowadzenia na rynek jesienią 2018 r. motocykla LiveWire, będącego motocyklem elektrycznym premium o doskonałych parametrach użytkowych, a także kolejnych lekkich i średnich motocykli elektrycznych o różnym poziomie cen, zaczynając od roku 2021. Elektryczne pojazdy dwukołowe StaCyc będą pierwszymi pojazdami, dzięki którym najmłodsi kierowcy będą mogli cieszyć się przyjemnością z jazdy.   

Wersja modeli pojazdów firmy StaCyc z kołami o średnicy 12 i 16 cali oznaczona marką Harley-Davidson będzie sprzedawana w wybranych salonach tej marki. Produkty oznaczone marką Harley-Davidson będą dostępne w USA już w trzecim kwartale 2019 r. Pojazdy EDRIVES marki StaCyc będą w dalszym ciągu sprzedawane w istniejącej sieci dystrybucji firmy StaCyc.

Harley-Davidson LiveWire możecie zamówić na stronie h-d.com/LiveWire

[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button