Cztery tysiące nowych skuterów PCX 125 już na naszych drogach w tym roku

Honda świętuje pierwszy tegoroczny sukces [informacja prasowa]

W skrócie
  • Honda PCX 125 bije rekordy sprzedaży w 2023 roku
  • Co stoi za tak ogromną popularnością tego maksiskutera?

Honda świętuje, zamykając kwiecień z wynikiem ponad 4 tysięcy sprzedanych skuterów PCX 125. W związku z tym, przedstawiciel marki w Polsce przygotował 4 nagrody – dla klienta, który dokonał jubileuszowego zakupu oraz trzech kolejnych, którzy nabyli model PCX125 u autoryzowanego dealera. Szczęśliwcy otrzymali w prezencie voucher o wartości 2000 zł na zakup akcesoriów, stroju motocyklowego bądź kasku.

PCX125 jest jednym z najchętniej kupowanych jednośladów w Europie, gdzie od 2010 roku sprzedało się aż 140 tysięcy egzemplarzy tego modelu. Futurystyczna stylistyka oraz kompaktowe wymiary skutera sprawiają, że doskonale wpasowuje się on w miejski styl życia, z zatłoczonymi ulicami i ciasnymi miejscami parkingowymi. Do tego dochodzi dopracowana konstrukcja na czele z silnikiem eSP+, który nie tylko bryluje w kwestii kultury i cichej pracy, ale także oszczędności.

Wysoki komfort, który pokochało już wielu

Nazwa modelu pochodzi z języka angielskiego, gdzie PC oznacza Personal Comfort, czyli komfort osobisty, a X odnosi się do jego wysokiego poziomu. Zgodnie z zakodowanym w tym skrócie założeniem, skuter zapewnia wygodną, odprężoną pozycję kierowcy, skuteczną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, wydajne oświetlenie LED, a także szereg praktycznych rozwiązań, takich jak np. przestrzeń pod siedzeniem na pełnowymiarowy kask, gniazdo USB-C umiejscowione w przednim schowku czy system bezkluczykowy Smart Key.

W 2010 roku, w modelu PCX125 zadebiutował szeroko do dziś stosowany system Idling Stop, czyli nowatorski układ gaszenia i rozruchu silnika oparty o zintegrowany z alternatorem rozrzusznik, a dwa lata później – ultrawydajny silnik Smart Power (eSP), który w 2018 roku zastąpiony został ulepszoną wersją – eSP+.

Przeczytaj też:

Technologia eSP+ w silnikach skuterów Honda. Jak to działa?

Kombinacja ciekawego wzornictwa, zaawansowanych rozwiązań technicznych, wysokiej jakości wykończenia i zastosowanych materiałów, a także wysokiej praktyczności skutera przekłada się na bardzo korzystny stosunek jego jakości do ceny, a w następstwie – na sukces sprzedażowy.

Honda PCX 125 zjednała sobie wielu fanów i ciągle to robi. A to najlepiej świadczy o coraz bardziej prgamatycznym podejściu do skutecznego transportu osobistego w miastach i poza nimi.

Honda esp+

PCX125 na rok 2023 otrzymał dwa nowe, efektowne kolory – Pearl Jupiter Gray oraz Matt Suit Blue Metallic – zwiększające jego atrakcyjność wizualną. Więcej o Hondzie PCX 125 w specyfikacji 2023 znajdziesz na stronie www.honda.pl

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button