BMW aktualizuje GS-a Adventure i zapowiada nowoczesne systemy multimedialne

Kolejny news z BMW Motorrad Days 2017. Obok nowej wersji BMW R 1200 GS Adventure Rallye, BMW zapowiedziało nowy system multimedialny, którego centrum będzie duży ekran TFT. 

Zacznijmy od nowego pakietu akcesoriów dostępnego do BMW R 1200 GS Adventure. Adventure będzie dostępny teraz także jako Adventure Rallye. W odróżnieniu od zaprezentowanego w tym roku Rallye, Adventure Rallye to bardziej pakiet wyposażeniowy niż nowy model. GSA w tej wersji otrzymuje bardziej offroadowe, pojedyncze siedzenie, dodatkowe osłony, krótką szybę i dedykowane malowanie. Dodatkowo Dynamic ESA, czyli pół-aktywne zawieszenie BMW, automatycznie wykrywa obciążenie motocykla i bez udziały kierowcy dostosowuje prześwit. W standardzie znalazł się także cornering ABS i pakiet elektroniczny Enduro PRO.

GS ma to do siebie, że jeździ lepiej niż wygląda. Nowe R 1200 GS Adventure Rallye.

Z mojej perspektywy dużo ciekawszą nowością jest system komunikacji / multimediów. Dostępny w standardzie w GSA Rallye, będzie oferowany jako opcja w innych dużych modelach z rodziny GS. Całość opiera się o duży (6,5 cala), kolorowy wyświetlacz TFT, który będzie centrum dowodzenia w nowych modelach. Ten “komputer pokładowy” łączy się z dedykowaną aplikacją BMW w smartfonie oraz z interkomem. Dzięki temu możemy słuchać swojej muzyki czy korzystać z zainstalowanej w telefonie aplikacji. Interfejs jest bardzo przejrzysty (mieliśmy okazję pobawić się urządzeniem w Garmisch-Partenkirchen) i obsługiwany standardowym dla BMW pokrętłem przy lewej manetce.

Centrum dowodzenia oparte o duży wyświetlacz TFT daje sporo nowych możliwości.

Oczywiście, to nic nowego – takie same rozwiązania stosuje Ducati czy KTM. BMW zarzeka się jednak, że to tylko pierwszy krok i ma kilka asów w temacie.

Pakiet Connectivity dostępny będzie od sierpnia (modele R 1200 GS i R 1200 GS Rallye).

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button