Bajaj Dominar teraz w Europie jako Bajaj Bruzer

Indyjski koncern Bajaj Auto Limited zmienia strategię, a efektem tych zmian jest nowa marka motocykli na rynkach Unii Europejskiej o nazwie Bruzer.

Zupełnie nowa marka ma zastąpić oferowaną dotychczas również w Polsce markę Dominar. Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu, dotychczasowy motocykl Dominar  D400 będzie dostępny w sprzedaży do momentu jego wyprzedaży na europejskich rynkach. Jego miejsce właśnie zajął Bruzer B400 – motocykl oparty o tę samą specyfikację, komunikowaną już dla modelu nowego Dominara. Czyli de facto motocykl nie zmienia się, zmieni się jedynie logo na zbiorniku oraz oznaczenie modelu - B400. Z doniesień wynika, że zmiana nazwy dotyczy wyłącznie Europy, więc w sieci z pewnością ciągle będzie można znaleźć pełno materiałów związanych z marką Dominar, która ciągle figurować będzie w ofercie koncernu w wielu krajach na świecie.

Bajaj podjął tym samym dość strategiczną decyzję dotyczącą rynku Europy i Polski. Flagowy produkt w ofercie producenta od roku 2020 występować będzie na rynku pod marką Bruzer B400. Producent komunikuje tę zmianę hasłem: „ The Dominar is now Bruzer. Don’t Hold Back”.
Przez dwa lata obecności marka Dominar zdążyła już zapuścić korzenie na polskim rynku, a same motocykle zdobyły uznanie klientów, co odzwierciedliło się w monitorowanych przez PZPM wynikach rejestracji nowych pojazdów za rok 2019. Modelowi D400 udało  się uzyskać pierwsze miejsce w segmencie 250-500 cm³. Czy Bruzer powtórzy jego wynik?

[trending]

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button