Aktualnie czytasz:
Autostrada A4 Katowice - Kraków podrożeje. Czy także dla motocykli?
0

Znana z wiecznych remontów "a4-ka" podrożeje. Autostrada Małopolska złożyła do GDDKiA wniosek o zgodę na zmianę cennika opłat za przejazd dla niektórych kategorii pojazdów. Co z motocyklami?

Zarządca odcinka Katowice - Kraków autostrady A4 poinformował o planowanych podwyżkach cen. Kategoria pojazdów 1, czyli ta do której zaliczają się m.in. samochody osobowe, ale i także motocykle, ma zdrożeć łącznie aż o 4 zł. Za wjazd w Mysłowicach trzeba będzie zapłacić 12 zamiast 10 zł, i tyle samo na wyjeździe na krakowskich Balicach. W przypadku płatności elektronicznych (systemy A4Go, Autopay, SkyCash i Telepass) będzie to 8 w miejsce 7 zł, czyli 2 zł więcej za przejazd omawianym odcinkiem.

A jak sytuacja ma się w kwestii opłat za przejazd motocyklem? Swego czasu motocykliści mocno walczyli o zmniejszenie opłat za przejazd znacznie mniejszym i lżejszym środkiem od wszystkich opisanych przez kategorie 1 pojazdów.

Obecnie opłata za przejazd motocyklem wynosi 5 zł na każdej bramce. Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu zarządcy, ta cena nie ulegnie zmianie. To dobra wśród złych informacja i kolejny powód by przesiąść się na motocykl.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
50%
0%
50%