Autostrada A4 Katowice - Kraków podrożeje. Czy także dla motocykli?

Znana z wiecznych remontów "a4-ka" podrożeje. Autostrada Małopolska złożyła do GDDKiA wniosek o zgodę na zmianę cennika opłat za przejazd dla niektórych kategorii pojazdów. Co z motocyklami?

Zarządca odcinka Katowice - Kraków autostrady A4 poinformował o planowanych podwyżkach cen. Kategoria pojazdów 1, czyli ta do której zaliczają się m.in. samochody osobowe, ale i także motocykle, ma zdrożeć łącznie aż o 4 zł. Za wjazd w Mysłowicach trzeba będzie zapłacić 12 zamiast 10 zł, i tyle samo na wyjeździe na krakowskich Balicach. W przypadku płatności elektronicznych (systemy A4Go, Autopay, SkyCash i Telepass) będzie to 8 w miejsce 7 zł, czyli 2 zł więcej za przejazd omawianym odcinkiem.

A jak sytuacja ma się w kwestii opłat za przejazd motocyklem? Swego czasu motocykliści mocno walczyli o zmniejszenie opłat za przejazd znacznie mniejszym i lżejszym środkiem od wszystkich opisanych przez kategorie 1 pojazdów.

Obecnie opłata za przejazd motocyklem wynosi 5 zł na każdej bramce. Jak dowiadujemy się z oficjalnego komunikatu zarządcy, ta cena nie ulegnie zmianie. To dobra wśród złych informacja i kolejny powód by przesiąść się na motocykl.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button