15-latek z Polski imponuje w European Talent Cup w Walencji!

Oleg Pawelec walczy o punkty w European Talent Cup

W skrócie
  • 15-letni Oleg Pawelec walczy o punktowane lokaty w European Talent Cup - seria uznawana jest za przedsionek do Mistrzostw świata!
  • Więcej informacji ze świata sportu motocyklowego znajdziesz na naszej stronie, jednoslad.pl

Zaledwie 15-letni Oleg Pawelec w obu niedzielnych wyścigach motocyklowego European Talent Cupu w hiszpańskiej Walencji walczył o finisz w punktowanej piętnastce.

Młody reprezentant Wójcik Racing Junior Teamu na trudnym i technicznym torze imienia Ricardo Tormo świetne tempo pokazał już podczas czwartkowych i piątkowych treningów. Sobotnie kwalifikacje motocyklista w Nowego Tomyśla zakończył ze stratą zaledwie 1,6 sekundy do zdobywcy pole position, jednak w tak w ekstremalnie konkurencyjnej kategorii – uważanej za przedsionek motocyklowych mistrzostw świata – oznaczało to start do wyścigów z 27. pola.

W niedzielę Pawelec dwukrotnie popisał się fenomenalnymi startami, niemal natychmiast przebijając się do pierwszej dwudziestki, a następnie walcząc o miejsca w punktowanej piętnastce. W pierwszym wyścigu Oleg na ostatnich metrach był już na piętnastym miejscu, ale nie ukończył rywalizacji z powodu wywrotki w ostatnim zakręcie. Kilka godzin później linię mety minął na dziewiętnastej pozycji, w środku grupy walczącej o piętnaste miejsce, do którego zabrakło mu zaledwie sześciu dziesiątych sekundy.

Oleg Pawelec

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Trzecia runda European Talent Cupu odbędzie się w drugi weekend czerwca na znanym z MotoGP i Formuły 1 torze w Barcelonie, gdzie do walki wróci także kontuzjowany niedawno, młodszy z braci Pawelec, Milan.

„To był bardzo ekscytujący weekend – mówi Oleg Pawelec. – W obu wyścigach stoczyłem bardzo zacięte pojedynki. W ostatnim zakręcie pierwszego wyścigu wyprzedziłem kilku rywali i punkty miałem już praktycznie w zasięgu ręki, ale trochę za mocno odkręciłem gaz na wyjściu i zaliczyłem wywrotkę. W drugim wyścigu walczyliśmy praktycznie z tą samą grupą zawodników, a do punktów zabrakło mi nieco ponad pół sekundy, a to dobry wynik biorąc pod uwagę nie do końca udane kwalifikacje. W drugiej kwalifikacji byłem w sobotę dziesiąty w swojej grupie, ale pierwsza, gdy warunki były lepsze, nie poszła po naszej myśli. To w tej chwili najważniejszy aspekt, który musimy poprawić, ponieważ widzę, że jestem w stanie walczyć o jeszcze wyższe miejsca, jeśli tylko będę startował bliżej czołówki. Tak czy inaczej weekend w Walencji pokazał, że razem z całym zespołem zrobiliśmy w tym roku bardzo duże postępy, co bardzo nas cieszy”.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button