Aktualnie czytasz:
Yamaha XT 660Z Ténéré. (Nie taka) doskonała?
0

Rajdowa historia, rajdowy wygląd i niezbyt rajdowe możliwości. Na szczęście Yamaha XT 660Z Tenere została skonstruowana do zupełnie innych celów niż spełnianie sportowych ambicji kierowcy. W offroadowej podróży ten motocykl czuje się jak ryba w wodzie!

W takich warunkach sprawdzał się idealnie. Spore skoki zawieszeń (210 mm przód i 200 mm tył), wygodna pozycja za kierownicą oraz tylne koło w rozmiarze 17 cali - czy ktoś nadal mógł mieć wątpliwości?

Bardziej solo

Jednak o ile konstruktorów Yamahy mogliśmy rozgrzeszyć z umiejscowienia tak naprawdę słabego (pod kątem mocy maksymalnej) silnika w ramie, o tyle masy pojazdu wybaczyć nie możemy. 209 kilogramów. Dokładnie tyle ważył turystyk Yamahy. To sporo w tej klasie i bardzo dużo jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek masy pojazdu do mocy maksymalnej. Z drugiej strony na pokład możemy zabrać 221 kilogramów, bo dokładnie tyle wynosi ładowność tego sprzętu. Jednak nie rozpędzałbym się z tym nad to. Wystarczy wyruszyć na wycieczkę z pasażerem i załadowanymi kuframi, aby przekonać się, że to nie jest dobry pomysł. Tenere zdecydowanie woli wycieczki solo.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Yamaha XT 660Z Ténéré

Bardzo ciekawym elementem tego motocykla jest wygląd. Oryginalny i bardzo charakterny - może się podobać. Ciekawą kwestią jest również uchwyt zamontowany w przedniej części - służy to holowania i wyrywania sprzętu z błota, proste a jakże genialne! W dłuższej trasie użytkownicy doceniali niskie spalanie oraz sporych rozmiarów zbiornik paliwa - ten mógł pomieścić 23 litry paliwa, co przy spalaniu na poziomie 4-5 l/100 kilometrów pozwalało na pokonanie 500 kilometrów. Znakomity wynik, prawda?

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Yamaha XT 660Z Tenere niestety nie jest motocyklem dla niskich osób. Kanapa umiejscowiona jest na wysokości 86 cm, dosięgnięcie do ziemi może sprawić małe kłopoty jeśli nie jesteś wysokim motocyklistą.

Yamaha XT 660Z Ténéré. Największe wady?

 

Turystyk Yamahy chociaż nie jest pozbawiony wad, to szybko zyskał miano sprzętu niezniszczalnego. Niezbyt wyżyłowany i bardzo prosty w obsłudze silnik pozwalał na przejechanie wielu tysięcy kilometrów bez większych problemów czy remontów. Jednostka nie miała dużego apetytu na paliwo, a do wykonania większości elementów Yamaha sowicie się przyłożyła. Celowo piszemy, że do większości, bo jeśli rozglądasz się za używaną Tenerą, to koniecznie powinieneś przygotować się na częste wymiany łożyska główki ramy - te potrafią się rozlecieć już po 20 tysiącach kilometrów. Użytkownicy narzekali również na szybko zużywającą się gumę zabieraka tylnego koła, czy gumową osłonę wahacza. Słabym punktem tego sprzętu jest również regulator napięcia - usterka ta objawia się drastycznym skróceniem życia akumulatora.

 

 

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%